SK Benešov FK Pardubice B 1 : 1 (1 : 0) FK Pardubice B FK Pardubice B

Česká fotbalová liga sk. B 2022/2023 | 5. kolo | 03.09.2022 | stadion Benešov

Remíza rezervy v Benešově

Pardubická rezerva i po pěti kolech drží neporazitelnost, když tentokrát přivezla bod z Benešova. Hosté se museli na lavičce obejít bez dočasného trenéra A týmu Pavla Němečka a tak tým vedl asistent Ondřej Vencl. První půle nepřinesla žádný extra fotbal, ale ve druhém se hra obou celků zvedla. Na rychlý gól domácích, zareagovali hosté až v závěru.

5. kolo ČFL sk. B

SK Benešov - FK Pardubice B 1:1 (1:0)

Do vedení šli domácí již ve třetí minutě, kdy po chybě v rozehrávce unikl Dušek a otevřel skóre - 1:0. Jinak se v první půli hrálo převážně ve středu pole a bez šancí. Začátek druhé půle patřil hostům, kteří se dostávali do hry a z toho plynula jejich převaha. Už ve 48. minutě po rohu gólman zlikvidoval nebezpečnou hlavičku Tomla. Hned z protiútoku ale hosty podržel gólman Šmíd. Další náznaky akcí k vyrovnání nevedly. Až po vyloučení domácího hráče se střelou k tyči prosadil Toml - 1:1. Pardubická rezerva tak získala další cenný bod z hřiště soupeře.

Fakta - branky: 3. Dušek - 79. Toml. ČK: 1:0 (76. Kulhavý). ŽK: 2:3. Rozhodčí: Lovětínský z Českého Rudolce (Kotalík, Vnuk). Delegát: Skalák z Plané nad Lužnicí. Diváků: 140.

Sestava FK PCE B: Šmíd - Halász, Řehák, Toml, Hrnčíř - Jarkovský - Chvěja (71. Karch), Štichauer, Novák, Kurka (46. Nana) - Stýblo (56. Lupač).

Ondřej Vencl, asistent trenéra FK Pardubice B: " V Benešově nás čekalo další velmi těžké utkání. Věděli jsme, že soupeř bude od začátku napadat naší rozehrávku. Úvod utkání se nám hrubě nevydařil a brzy jsme inkasovali po individuální chybě. Celý první poločas jsme se nedokázali vyrovnat s presinkem a celkovou hrou soupeře a zaslouženě jsem odcházeli do šatny za stavu 1:0. Do druhého poločasu jsme udělali pár taktických změn a náš výkon se rapidně zlepšil. Byli jsme odvážní v rozehrávce, přesní v mezihře, z čehož pramenili naše šance. Po zásluze jsme utkání vyrovnali a dále dominovali ve druhém poločase. Bod bereme a už se připravujeme na další zápas proti Teplicím B. "

(Autor: FK Pardubice - Lukáš Ouředník | Datum: 04.09.2022 | Zdroj fotky: redakce FK )