FK Pardubice U-19

FK Pardubice U-19 FK Pardubice U-19 2 : 3 (2 : 2) FK Pardubice U-19 SK Sigma Olomouc

1. celostátní liga U19 2022/2023 | 1. kolo | 06.08.2022 | stadion Ohrazenice

Dorost U19 prohrál se Sigmou Olomouc

V úvodním zápase 1. ligy staršího dorostu zavítala na půdu Pardubáků Sigma Olomouc. Odveta za vysokou porážku z přípravy se domácím nevydařila. Po gólově bohatém poločasu strhli hosté vítězství na svoji stranu ve druhé půli.

FK Pardubice - SK Sigma Olomouc 2:3 (2:2)

Branky: 7. Flaška, 44. Machů - 22. a 38. Nguyen, 78. Proniuk.

Rozhodčí: Arnošt - Rychtár, Vitvar.

ŽK: Táborský, Špangr (oba Olomouc).

Diváků: 100.

Sestava FKP: Šimůnek - Svatoš, Rolenec, Tecl, Kuja - Flaška, Míšek (83. Jeník), Machů (60. Halda) - Brož, Hoffman (65. Brychnáč), Brdička (60. Pandula).

Hodnocení trenéra Filipa Duroně:

Do utkání jsme relativně dobře vstoupili, což se odrazilo i v brzkém vstřelení branky. Věřili jsme, že úvodní gól nám pomůže nastartovat se k dobrému výkonu. Bohužel Olomouc postupem času přebírala iniciativu a od nějaké dvacáté minuty měla vesměs trvalou převahu, kterou zůročila v podobě dvou gólů do naší sítě. Další šance hosté nevyužili. Nám se podařilo vyrovnat do šatny po krásné akci Brdičky s Hoffmanem, kterou zakončil hlavou Machů.

Druhý poločas by opticky vyrovnanější. Dokázali jsme si vytvořit několik dobrých pozic, které jsme ale nevyužili ke střelbě nebo jsme byli nepřesní. Rozhodla tedy ofsajdově těsná situace ze 78. minuty, kdy dostal míč za obranu Proniuk, obešel brankáře a do prázdné brány rozhodl o výsledku zápasu. Z dostupných záběrů však musíme říct, že se o ofsajd spíše nejednalo.

Olomouc byla lepším týmem a zaslouženě zvítězila. Nám zápas ukázal, že stále máme hodně rezerv, na kterých musíme dále soustředěně pracovat.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 09.08.2022 | Zdroj fotky: )