FK Chlumec nad Cidlinou FK Pardubice B 2 : 0 (2 : 0) FK Pardubice B FK Pardubice B

Česká fotbalová liga sk. B 2021/2022 | 23. kolo | 01.05.2022 | hřiště Nový Bydžov

Další prohra rezervy - tentokrát s Chlumcem

V nedělním dopoledni zajížděla pardubická rezerva do Nového Bydžova, kde na jaře našel Chlumec azyl vzhledem k vlastní rekonstrukci hřiště. O výsledku zápasu se rozhodlo v prvních osmi minutách, kdy se domácí dvakrát prosadili a hosté na to nebyli schopni reagovat...

23. kolo

FK Chlumec nad Cidlinou - FK Pardubice B 2:0 (2:0)

Hosty pro tento zápas z áčka posílili Boháč, Toml, Halász, Vít a Vacek. Bohužel hned ve třetí minutě využil nedůrazu obrany Obulor - 1:0. Stejný hráč se prosadil v osmé minutě, když v branku přetavil přihrávku od Bastina od brankové čáry z levé strany - 2:0. Hosté terpve od této chvíli začali hrát, ale do pauzy se dostali pouze do dvou šancí, které Řezníček ani Stýblo ke snížení stavu nevyužili.

V 54. minutě orazítkoval domácí Samko tyč pardubické branky, ale jinak toho k vidění ve druhé půli mnoho nebylo. Hosté se k ohrožení branky dostali až v závěru, konkrétně v 82. minutě, kdy dělovku Vacka gólman Brát vyrazil a ani následný závar brankou hostů neskončil. V 86. minutě se pak v šanci ocitl střídající Novák, střela byla sražena a dorážka Vacka skončila rohem... Nezachycený začátek a nepřesná finální fáze tak znamenala další porážku rezervy.

Fakta - branky: 3. a 8. Obulor. ŽK: 1:0. Rozhodčí: Pekař z Liberce (Šťastný, Bohata). Delegát: Macháček z Heřmaniček. Diváků: 200.

Sestava FK PCE B: Boháč - Řehák (69. Hajník), Toml, Hanč, Halász - Jarkovský, Vít - Stýblo (75. Miláček), Vacek, Štichauer - Řezníček (69. Novák).

Pavel Něměček, trenér Pardubic B: " Utkání jsme si bohužel zkomplikovali hned v úvodu, kdy jsme propadli ve vlastním pokutovém území a soupeř nám během pěti minut vstřelil dvě branky. Postupem času jsme v poli začali být, čím dál tím víc aktivnější, ale chyběla nám větší přímočarost a rychlost směrem k soupeřově brance. I ve druhém poločase jsme se snažili být aktivní. Bohužel uvnitř a kolem pokutového území jsme stále málo důrazní. "

(Autor: FK Pardubice - Lukáš Ouředník | Datum: 01.05.2022 | Zdroj fotky: redakce FK )