FK Varnsdorf FK Pardubice 0 : 0 (0 : 0) FK Pardubice FK Pardubice

FNL 2014/2015 | 3. kolo | 17.08.2014 | Stadion Varnsdorf

Ve třetím kole opět nerozhodně

Ve třetím kole FNL zajížděli pardubičtí do severočeského Varnsdorfu, kde na stadionu v Kotlině uhráli třetí bod v sezoně, tentokrát za bezbrankovou remízu a stále tak i po dvou zápasech venku drží neporazitelnost.

3. kolo FNL

FK Varnsdorf - FK Pardubice  0:0 (0:0)

První vážnější šanci zápasu měli hosté v osmé minutě, kdy na rohový kop naskakoval Bederka, byl před brankou povalen, ale sudí Váňa nereagoval. Poté se bojovalo převážně mezi vápny až ve 28. minutě dostal po přímém kopu míč Jeřábek, obtočil se od svého strážce, ale mířil vedle. Ve 31. minutě Jeřábek vysunul do šance Nečase a jeho tečovaná střela orazítkoval břevno domácí branky! Ve 35. minutě zacentroval zprava Jarosz a jeho pokus mířící do branky gólman Porcal s námahou vytlačil mimo branku. V první půli domácí zahrozili pouze několika nepřesnými střeleckými pokusy a tak nebylo divu, že se šlo do kabin za stavu 0:0.

I na začátku druhé půle se pardubičtí dostali do několika slibných brejků, když se domácímu celku nedařila rozehrávka. Většina akcí však končila v rukavicích brankářů, či v zámezí. Od 70. minuty měli mírnou herní převahu domácí, kteří navíc měli výhodu mnoha standardních situací. V 73. minutě měl po centru Landovského z pravé strany gól na hlavě střádající Halbich, ale mířil vedle pardubické branky. V 78. to z dálky zkusil Halbich, ale Frydrych byl připraven. Za další dvě minuty z dálky vypálil Breite, ale hostující brankář byl opět na místě. A když v 86. minutě poslal Breite další dalekonosnou ránu mimo branku, tak bylo evidentní, že se oba soupeři rozejdou smírně a bez branek.

Fakta - bez branek. ŽK: 1:2 (Novotný - Kudrna, Fusek). Rozhodčí: Jan Váňa (Vysloužil, Machálek). Delegát: Bohuněk. Diváků: 920.

Sestavy - VARNSDORF: Porcal - Landovský, Filip, Kouřil, Tvaroha - Martan, Breite, Novotný, Rudnytskyy (68. Halbich) - Schubert, Jurča (61. Daníček).

FK PCE: Frydrych - Přibyl, Bederka, Vencl, V. Kakrda - Jarosz (76. Dostálek), Kudrna, Jeřábek, Fusek (83. Vondra) - Nečas (81. Fikejz), Klátil.

Martin Hašek, trenér Pardubic: "Viděli jsme vyrovnané utkání, které se hrálo ve vysokém tempu, ale bez šancí. Jsem spokojen s organizací naší hry, protože jsme domácí pustili jen do jediné šance. Nám se naopak dařilo chodit do rychlýchh brejků, kde nám však chyběla kvalita a klid, což je k věku útočníků logické. Škoda, že rozhodčí v osmé minutě neviděl jasný faul na Bederku, po kterém se měla kopat penalta… Hráče musím pochválit za předvedený výkon. Je to pro nás bod z venku, ale musíme ho potvrdit domácí výhrou nad Zlínem."

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 17.08.2014 | Zdroj fotky: Děčínský deník - Jaroslav Zeman )