FK Turnov FK Pardubice 1 : 2 (0 : 1) FK Pardubice FK Pardubice

Pohár České pošty 2014/2015 | 1. kolo | 26.07.2014 |

Pohárová povinnost splněna

Pohárová povinnost postupu nad divizním soupeřem splněna, ale nakonec to byly nervy se šťastným koncem. Penaltová loterie hostům vyšla. Dojít k ní však vůbec nemuselo, pardubičtí si totiž vypracovali neuvěřitelné množství šancí a těch opravdu vyložených měli osm! Proměnili však jen jedinou Nečasem těsně před poločasovou přestávkou a v poslední minutě přišel trest z kopačky Havla. Pevnější nervy poté v penaltovém rozstřelu prokázali pardubičtí střelci.

1. kolo Poháru FAČR

FK Pěnčín-Turnov - FK Pardubice 1:2 po pen. (1:1, 0:1)

Hosté začali aktivně a v deváté minutě Nečas přetaženým centrem orazítkoval tyč za bezmocným gólmanem, ale míč se odrazil mimo branku. Ve 13. minutě pohotově zakončoval Fikejz, ale Bojčuk jeho střelu vyrazil. Za dvě minuty Dostálek vystihl špatnou malou domů, ale z dobré pozice mířil kousek vedle branky. Ve 23. minutě další Fikejzovu střelu Bojčuk vytlačil na roh. Ve 29. minutě se zrodil závar před domácí brankou, na jejímž konci byl ale Fikejz v ofsajdu. Za minutu poprvé zahrozili domácí, když střílel Petřík, ale Frydrych vyrazil na roh. Ve 34. minutě po příhře od Fikejze zakončoval zblízka nad branku Dostálek. Za minutu to na druhé straně zkusil z dálky Bernát a Frydrych musel míč vyrážet nad branku. Ve 39. minutě pálil z dálky Papoušek, ale nad. Ve 44. minutě po centru Přibyla zakončoval pohotově z první Nečas, ale Bojčuk zázračně vytlačil míč na roh. V nastavení první půle dostal Nečas další centr z pravé strany a tentokrát se již gólově prosadil a brankou do šatny uklidnil hosty - 0:1.
Druhá půle přinesla zajímavých akcí výrazně méně. V 54. minutě zakončoval Nečas, ale jeho střela byla ztečována nad branku. Za pět minut byl k vidění závar před domácí brankou, když hlavičku Fikejze mířící pod břevno Bojčuk opět zázračně do branky nepustil a dorážku Dostálka zastavila tyč a následně praporek rozhodčího. Ve zbytku zápasu již hosté udržovali těsné vedení a domácí tlak se zdál pouze platonický. Jenže v poslední minutě z dálky vypálil Papoušek, Frydrych míč neudržel a Havel zblízka vyrovnal - 1:1. O postupujícím tak musely rozhodnout penalty.
Jejich průběh byl následující: Vencl - 0:1, Papoušek - 1:1, Jeřábek - 1:2, Bouška - 2:2, Kim - 2:3, Bernát - neproměnil, Frydrych vyrazil, Petráň - 2:4, Pokorný - nad.

Ve druhém kole Poháru FAČR Pardubice budou zajíždět na půdu třetiligového Převýšova a to ve středu 13. srpna.

Fakta - branky: 90. Havel - 45. (+1) Nečas, rozhodující penalta Kim. ŽK: 1:1 (Papoušek - Kudrna). Rozhodčí: Vít z Jičína (Novák, Hanousek). Diváků: 150.

Sestavy - TURNOV: Bojčuk - Kastelovič, Tvrdý, Pokorný, Dlouhý (46. Korček) - Bernát, Petřík, Vanc (46. Havel), Moravec - Bouška, Papoušek.
FK PCE: Frydrych - Přibyl, Bederka, Vencl, V. Kakrda - Jarosz (83. Záviška), Kudrna, Jeřábek, Dostálek - Fikejz (69. Kim), Nečas (64. Petráň). Dále připraveni: Čihař, Řezníček, Němeček a Šejvl.

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 26.07.2014 | Zdroj fotky: redakce FK )