Sparta Kutná Hora FK Pardubice B 1 : 2 (1 : 0) FK Pardubice B FK Pardubice B

Divize C 2013/2014 | 30. kolo | 11.06.2014 | Stadion Kutná Hora

Výhra v předehrávce = záchrana divize

Ve středeční předehrávce posledního kola v rámci divizní skupiny C zajížděla pardubická rezerva do Kutné Hory. Pro jistou záchranu potřebovali hosté zvítězit a to se nakonec po velmi zajímavém průběhu zápasu podařilo, když se 11 minut před koncem prosadil gólovou hlavičkou dorostenec Hubert Kopecký. Pardubičtí tak již mají na všech frontách konec sezony.

30. kolo

Sparta Kutná Hora - FK Pardubice B  1:2 (1:0)

Úvod zápasu však patřil domácím, když hned v úvodu vybojovali sérii čtyř rohových kopů, po kterých se hosté ještě ubránili. Jenže v šesté minutě se dostal naskákaný míč ke Schwarzovi, který se přes Čihaře trefil přesně - 1:0. Za dvě minuty po rohu Hundáka mohl vyrovnat Sklenář, ale zblízka trefil přesně do míst, kde stál Šimon. Ve 14. minutě Sklenář vysunul do šance  Kima, ale Šimon jeho střelu zmařil. Za další dvě minuty zacentroval Hundák a na zadní tyči hlavičkoval Fusek, ale Šimon míč opět do branky nepustil. Ve 26. minutě se na druhé straně zjevil sám před Čihařem Vančura, ale ten výborně zasáhl. Za tři minuty pardubický gólman musel likvidovat i nebezpečnou střelu Hačky. Ve 37. minutě se navíc opřel z dálky do míče Skokan a jeho ránu zastavila až spojnice hostující branky. Hned za minutu se do velké šance prodral Hundák, ale jeho křížná střela skončila těsně vedle. Do kabin tak šli domácí s těsným náskokem.
Kýžené vyrovnání se zrodilo tři minuty po přestávce, kdy po trestném kopu Baldrych hlavou prodloužil míč na zadní tyč, kde byl osamocený Sklenář, jenž přesnou přízemní střelou zblízka vyrovnal - 1:1. Jenže hned za minutu byl před Čihařem osamocený Vančura, ale hostující brankář míč vyrazil s pomocí tyče na roh. V 56. minutě se do další vyložené šance dostal domácí Hačka, ale naštěstí pro hosty mířil vedle. Po hodině hry byl v další vyložené příležitosti střídající Antoš, ale jeho křížná střela skončila opět těsně vedle hostující svatyně... V těchto chvílích to s hosty nevypadalo vůbec dobře, když marně dobývali domácí branku a kutnohorští naopak hrozili z rychlých brejků do otevřené obrany. Rozhodující okamžik zápasu se zrodil v 79. minutě, kdy se po centru přesnou hlavičkou pod břevno prosadil Kopecký - 1:2. V úplném závěru hosty podržel dvěma vynikajícími zákroky gólman Čihař a tak si hosté nakonec mohli připsat tři důležité body do tabulky, které znamenají divizní definitivu i pro příští ročník.

Fakta - branky: 6. Schwarz - 48. Sklenář, 79. Kopecký. ŽK: 1:1. Rozhodčí: Vnuk z Třebovle (Myška, Hocek). Delegát: Vrzal ze Sezimova Ústí. Diváků:100.

Sestavy - K. HORA: Šimon - Skokan, Tomíšek, Franc, Dudla (80. Vodička) - Vácha, Černohlávek (67. Wolf), Šesták (59. Antoš), Hačka (76. Pospíšil) - Vančura, Schwarz.
FK PCE B: Čihař - Baldrych, Šejvl, Křivka, Konvalina - Jarosz (86. Fidler), Sklenář, Pražák (67. Krejčí), Fusek (76. Rydval) - Hundák, Kim (34. Kopecký).

Kamil Řezníček, trenér Pardubic B: " „Poslední mistrovské utkání v Kutné Hoře nás stálo mnoho sil a to jak fyzických tak i psychických. Domácí hráli jako o život a my jsme se dlouho nemohli prosadit, když nám nohy svazovala nervozita z důležitosti utkání, neboť výhrou bychom se jistě v soutěži udrželi. Začátek zápasu byl v režii Kutné Hory, kdy nás vysunutým presinkem nutili k chybám a drželi nás daleko od své branky. Vytvořili si spoustu standardních situací, zejména rohových kopů. Bohužel výsledkem tohoto tlaku byla jejich vedoucí branka. Poté jsme se tlačili za vyrovnáním, vypracovali jsme si pár brankových příležitostí, ale ty skvěle pochytal brankář Šimon. Domácí hrozili z nebezpečných, rychlých brejků, které jsme díky štěstí a kvalitním zákrokům našeho brankaře Číhaře přestáli a do poločasu jsme udrželi přijatelný výsledek. Do druhé půle jsme, po důrazném pohovoru v kabině, vstoupili lépe. Dostali jsme soupeře pod tlak a zaslouženě jsme vyrovnali. Utkání bylo stále otevřené, i když více šanci jsme si vypracovali my a Kutnou Horu držel jejich brankář. Výsledkem naší snahy byla vedoucí branka Kopeckého. V závěru se domácí snažili o vyrovnání, ale to jsme již obětavým výkonem nedovolili a připsali jsme si potřebné tři body. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 11.06.2014 | Zdroj fotky: redakce FK )