TJ Svitavy FK Pardubice B 1 : 3 (1 : 2) FK Pardubice B FK Pardubice B

Divize C 2013/2014 | 28. kolo | 01.06.2014 | Stadion Svitavy

Důležitá výhra rezervy ve Svitavách

K důležitému zápasu o udržení v soutěži zajížděla rezerva FK Pardubice do Svitav, které měli o jeden bod v tabulce méně. Prohra 1:3 je prakticky katapultuje zpět do Krajského přeboru. Naopak hosté se první jarní výhrou na hřišti soupeřů přiblížili záchraně v soutěži, když předvedli velmi dobrý kolektivní výkon. Velmi důležitý zápas je ale čeká příští neděli doma proti Náchodu.

28. kolo

TJ Svitavy - FK Pardubice B 1:3 (1:2)

Začátek zápasu patřil hostům, když se hned v první minutě dostal do šance Hundák, Lampárek míč vyrazil zpět k němu, ale zvládl zlikvidovat i dorážku. Za úvodní aktivitu byli pardubičtí odměněni brankou ve 22. minutě, kdy se na levé straně uvolnil Kim a jeho přesnou přihrávku Hundák přetavil v gól - 0:1. Ve 29. minutě po akci Kima byl v koncovce Prokopec, ale Lampárek jeho přízemní střelu s námahou vyrazil. Za minutu se ve vyložené šanci zjevil Hundák, Lampárek jeho střelu vyrazil nohou a dorážka Vágnera šla nad opuštěnou branku. Trest za nevyužité šance přišel ve 33. minutě, kdy se po centru z levé strany prosadil zblízka hlavou volný Frolo - 1:1. Ve 40. minutě byl před vápnem zfaulován Portyš, k trestnému kopu se postavil Korejec Kim a přesnou střelou přes zeď pod břevno nedal Lampárkovi šanci - 1:2. V nastavení první půle zahrával ještě trestný kop Hundák, Vágner ho nedokázal usměrnit do branky a tak gólman vyrazil míč na roh, po jehož rozehrání zlikvidoval dělovku Hundáka na další roh.
V 53. minutě přišel rozhodující okamžik zápasu, kdy se do kombinace na polovině soupeře zapojil stoper Němeček a jeho ideální přihrávku do vápna proměnil ve třetí gól opět Hundák - 1:3. Po hodině hry zahrával roh Hundák, ale Baldrych poslal zblízka míč vedle domácí branky.Hosté poté pozorným výkonem bránili dvoubrankové vedení, které mohl v 86. minutě ještě navýšit Hundák, který se dostal sám před gólmana, ale ten mu jeho střelu opět vyrazil nohou, což však již nemohlo nic změnit na výhře Pardubic. Hosté předvedli velmi dobrý výkon, když nejvíce vynikli Němeček, Hundák, Kim a gólman Čihař. Přesný a objektivní výkon předvedla i trojice sudích v čele s Terebou.

Fakta - branky: 33. Frolo - 22. a 53. Hundák, 40. Kim. ŽK: 1:2. Rozhodčí: Tereba z Prahy (Severýn, Dujsík). Delegát: Andrejs z Rodova. Diváků: 250.

Sestavy - SVITAVY: Lampárek - Novák, Kroulík, Ehrenberger, Veselský - Brůna, Čížek, Belej, Seidler (68. Andrle) - Frolo, Ptáček (68. Urban).
FK PCE B: Čihař - Baldrych, Němeček, Křivka, Konvalina (89. Mandutz) - Jarosz (82. Hron), Prokopec, Portyš (46. Knotek), Vágner (76. Vanžura) - Hundák, Kim (85. Rydval).

Kamil Řezníček, trenér Pardubic B: " Důležité utkání ve Svitavách jsme zvládli výborně a to jak po herní stránce, tak rovněž výsledkově. Hráči si důležitost utkání uvědomili a přistoupili k zápasu se vší vážností. Od úvodu jsme měli herně navrch, škoda jen, že jsme se opět trochu trápili v koncovce, čímž jsme soupeři umožnili držet příznivý výsledek. Trpělivou hrou jsme si však připravovali další šance, soupeři jsme poté odskočili o dvě branky a utkání jsme již dovedli k zaslouženému vítězství. Domácí nehráli vůbec špatně, hrozili zejména z kvalitně zahrávaných standardních situací, ale ty jsme díky kvalitní defenzivní činnosti ubránili. Za předvedený výkon musím všechny kluky pochválit. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 01.06.2014 | Zdroj fotky: redakce )