FK Pardubice FK Pardubice 0 : 1 (0 : 1) FK Pardubice FK Fotbal Třinec

FNL 2013/2014 | 26. kolo | 10.05.2014 | Stadion Pod Vinicí, Pardubice

Sobotní dopoledne přineslo těsnou prohru s Třincem

Fotbalisté Třinec vrátili Pardubicím porážku z podzimního vzájemného zápasu a v tabulce se díky tříbodovému zisku právě na Východočechy dotáhli. Slezanům stačil k radosti jediný gól, který v první půli zařídil z přímého kopu Ceplák.

26. kolo FNL

FK Pardubice - FK Fotbal Třinec 0:1 (0:1)

V pardubické brance se opět objevil veterán Shejbal a do sestavy se vrátil také avizovaný obránce Přibyl. Pod Vinici přijel houževnatý soupeř, jehož předchozí výsledky ukazovaly, že je v dobré formě. V opatrném úvodu se na první vážnější situaci čekalo až do 11. minuty, kdy Dostálek po rychlém protiútoku protáhl brankáře Palečka. Hosté odpověděli sérií rohových kopů a šancí Gulajeva, který zblízka těsně přestřelil. O hodně přesněji pálil ve 23. minutě Miroslav Ceplák, který přímý kop z 22 metrů zahrál naprosto bezchybně k tyči - 0:1.

Třinec pak spoléhal hlavně na bleskové kontry, a to mu stačilo. Pardubice se přes pozornou obranu svého soka dostávaly jen velmi těžko, světlou výjimkou byl šťastný pokus Poučka, který se po odrazu snesl na horní tyč. Víc toho v prvním poločasu ofenzivní produkce obou týmů nenabídla.

Poločasová přestávka, při které bylo v pardubické kabině zřejmě hodně rušno, výraznou změnu zavedených pořádků nepřinesla. Třinec výborně zhušťoval nebezpečné prostory, takže domácím nezbývalo příliš prostoru kudy rozvinout útočnou snahu. Ve 49. minutě se znovu radovali Slezané, ale marně, jejich branka pro ofsajd nemohla platit.

I přes velkou snahu se nedařila domácím hra podle představ, nicméně šanci na vyrovnání si dokázali vytvořit. V 71. minutě měl po několika narážečkách velkou šanci srovnat střídající Řezníček, avšak tváří v tvář gólmanovi neuspěl a Paleček jeho střelu vyrazil. V poslední čtvrthodině domácí tým přece jen třinecké přitlačil na jejich polovinu. Jaroszův centr Paleček vyrazil a dorážka Řezníčka byla sražena na roh, poté Sklenář dával míč do vápna, ale ten na Pospíšila neprošel.

Udeřit mohli také hosté, devět minut před koncem Haša obešel posledního obránce Němečka a byl sám před Shejbalem, ale jeho střela byla sražena a dorážka Málka šla nad! Do konce utkání se již domácím nepovedlo vytvořit si šanci a tak o osudu utkání rozhodla jediná branka z prvního poločasu.

Fakta - branka: 23. Ceplák. ŽK: 0:3 (Motyčka, Čelůstka, Janec). Rozhodčí: Bílek z Jablonce nad Nisou (Vaňkát, Ratajová). Delegát: Svoboda z Tachova. Diváků: 732.

Sestavy - FK PCE: Shejbal - Přibyl, Němeček, Tischler, Pospíšil - Jarosz, Kudrna (57. Řeznícek), Jeřábek, Dostálek - Pouček (69. Fikejz), Hundák (46. Sklenář).

TŘINEC: Paleček - Lisický, Vomáčka, Čelůstka, Janec - Malíř (78. Haša), Hupka, Motyčka, Málek (90. Matoušek), Ceplák - Gulajev (60. Gavlák).

Fotogalerie k zápasu

(Autor: FK Pardubice | Datum: 10.05.2014 | Zdroj fotky: Miloš Kolesár, galerie: Petr Hrnčíř )