FK Pardubice B FK Pardubice B 1 : 0 (0 : 0) FK Pardubice B FK Dobrovice

Divize C 2013/2014 | 16. kolo | 09.03.2014 | Ohrazenice, umělá tráva

Jarní divizní premiéra vyšla na výbornou

V jarní premiéře přivítala výrazně posílená pardubická rezerva na ohrazenické umělé trávě druhý celek tabulky z Dobrovice. Divizní premiéra pro nového trenéra Kamila Řezníčka dopadla na výbornou a důležité tři body za těsnou výhru 1:0, o kterou se postaral Martin Klátil, zůstaly doma.

16. kolo

FK Pardubice B - FK Dobrovice 1:0 (0:0)

Od úvodu utkání se hrálo ve vysokém tempu a i fotbalovost byla na obou týmech velmi patrná. Do první šance se ve 12. minutě dostal Klátil, byl sice nedovoleně atakován, ale chtěl akci zakončit, jenže brankář Kanaval byl u míče dříve a následnou střelu Šejvla k tyči hostující brankář vyrazil. V 18. minutě byl po ideálním centru Jarosze z pravé strany v další šanci Klátil, ale mířil nad branku. Ve 21. minutě se poprvé osmělili hosté a Patočkovu střelu k tyči Ptáček s námahou vyrazil na roh. Ve 21. minutě po trestném kopu hlavičkoval nebezpečně opět Patočka, ale Ptáček domácí celek opět podržel. Chvíli před přestávkou po centru Jarosze se již chystal na gólové zakončení Klátil, ale dobrovický obránce těsně před ním ukopl míč na roh. Po jeho rozehrání chyběl jen kousek k zakončení Tischlerovi a Kopřivovi. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Na začátku druhé půle, přesně v 50. minutě přišel rozhodující okamžik zápasu po krásné kombinační akci, kdy Řezníček vysunul do pravého křídla Jarosze a jeho ideální centr tentokrát již Klátil na přední tyči dostal za záda Kanavala do branky - 1:0! Výsledek zápasu však byl i nadále otevřený, akce střídala akci. V 53. minutě nechybělo mnoho k vyrovnání, ale bezchybný Ptáček v domácí brance čaroval i nadále a křížný pokus Froňka vyrazil. V 68. minutě měl šanci střídající Vajgl, ale Ptáček byl opět na místě. V 75. minutě mohli domácí přidat pojistku po dalším dobrém centru Jarosze z pravé strany, ale ani Sklenář a za ním stojící Kltáil míč do branky neuklidili. V 84. minutě zahrozil na druhé straně střídající Vanžura, ale Kanaval míč vyrazil a Sklenář se k dorážce nedostal. Závěr zápasu patřil hostům, kteří šli za vyrovnáním, ale vynikající Ptáček v domácí brance se překonával a čisté konto udržel. V nastavení ještě domácí nedotáhli slibný brejk do otevřené obrany, ale to je již nemuselo mrzet a na úvod jara si tak připisují velmi cenné tři body nad druhým týmem tabulky.

Fakta - branka: 50. Klátil. ŽK: 1:4. Rozhodčí: Štuk ze Sezimova ústí (Vrzal, Hrkal). Delegát: R. Hamouz z Rakovníka. Diváků: 50.

Sestavy - FK PCE B: Ptáček - Prokopec, Tischler, Kopřiva, Konvalina - Jarosz (78. Vágner), Řezníček, Šejvl, Kim (71. Vanžura) - Klátil (83. Rydval), Sklenář (90. Křivka).
DOBROVICE: Kanaval - Novák, Vladyka, Váňa, Tuma - Golovko (72. Bém), Patočka, Jílek (64. Vajgl), Cigánek (56. Osvald) - Miškovský, Froněk.

Kamil Řezníček, trenér Pardubic B: " V prvním jarním kole jsme na našem hřišti přivítali ambiciózní celek Dobrovice, který se natají postupovými ambicemi. Od úvodního hvizdu se hrál kvalitní kombinační fotbal s vysokým nasazením obou mužstev. My jsme byli lepší v držení míče a soupeř hrozil z rychlých protiútoků, které má skvěle zvládnuté a byl z nich hodně nebezpečný. Oba týmy si vypracovali brankové příležitosti, ale špatným řešením situací ve finální či předfinální fázi nebo v důsledku dobrých zákroků brankářů se skóre první poločas nezměnilo. Vstup do druhé půle jsme měli lepší. Využili jsme jednu z mnoha pěkných kombinačních akcí, kdy Řezníček vysunul Jarosze, který zpětnou přihrávkou našel Klátila, který si ve své třetí šanci gólově poradil. Soupeř se tlačil za vyrovnáním a v závěru nás podržel brankář Ptáček. Utkání jsme mohli definitivně rozhodnout, kdy jsme několikrát postupovali do otevřené obrany hostí, ale skórovat se nám již nepodařilo. Za přístup k utkání a odvedenou práci musím kluky pochválit. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 09.03.2014 | Zdroj fotky: redakce FK PCE )