FK Pardubice B FK Pardubice B 0 : 2 (0 : 0) FK Pardubice B FK Viktoria Žižkov

Česká fotbalová liga sk. B 2022/2023 | 12. kolo | 23.10.2022 | stadion Pod Vinicí

Béčko nestačilo na Viktorii Žižkov, na Vinici prohrálo 0:2

Rezerva Pardubic v neděli vyzvala vedoucí tým ČFL skupiny B, jenže za slunečného počasí na stadionu Pod Vinicí nestačili svěřenci trenéra Pavla Němečka na Viktorii Žižkov a prohráli 0:2. Rezervnímu týmu tak po 12. kole patří 13. místo v tabulce.

12. kolo ČFL sk. B

FK Pardubice - FK Viktoria Žižkov 0:2 (0:0)

První poločas nenabídl z hlediska fotbalovosti nic zajímavého. Za zmínku stojí šance hostí, kdy pardubický brankář konečky prstů vyškrábl hlavičkový pokus na rohový kop. V závěru poločasu zahrozili hosté podruhé. Řezáč ale v předbrankovém prostoru nenašel žádného ze svých spoluhráčů.

Hned na začátku druhé půle se Žižkov ujal vedení. Ve 49. minutě se po rohovém kopu prosadil Radek Voltr. O 7 minut později mohli být hosté ještě spokojenější. Druhým gólem v utkání uklidnil početnou ekipu žižkovských fanoušků Radek Voltr.

Jedna z mála šancí na úspěch Pardubáků přišla ke konci zápasu, kdy Nana tváří v tvář žižkovskému gólmanovi neuspěl. V závěru utkání měli žižkovští ještě dvě příležitosti. Ani jednu však nedokázali přetavit v branku, a z Pardubic si tak odváží vítězství 2:0.

Statistiky - branky: 49. a 56. Voltr. ŽK: 2:0 (Hrnčíř, Šimek). Rozhodčí: Ježek – Rychtár, Beneš. Delegát: Baťa z Luže. Diváků: 275.

Sestavy - FK PCE B: Budinský – Halász, Svoboda, Koukola, Hrnčíř, Jarkovský (81. Stýblo), Štichauer (C) (70. Dostál), Tischler, Miláček (46. Šimek), Chvěja (46. Akosah-Bempah), Kurka. Trenér: Pavel Němeček.
Žižkov: Švenger – Muleme, Tregler, Jirásek (76. Kadlec), Voltr (70. Petráň), Prošek (69. Štrombach), Súkenník (C) (76. Buneš), Quintero, Řezáč, Březina, Klusák (84. Hönig). Trenér: Michal Šmarda.

Pavel Němeček: „Čekal nás velmi kvalitní soupeř, protože Žižkov má hodně zkušené hráče. Dnes jsme hráli hodně bez balónu. Škoda, že jsme v některých situacích nebyli v přechodové fázi efektivnější a nevyvarovali jsme se ale zbytečných ztrát. Musím však kluky pochválit, že dnešní zápas odmakali. Viktorka byla dnes kvalitnější v práci s míčem, hráči o sobě dobře věděli, což rozhodlo."

(Autor: Kazimír Svoboda | Datum: 23.10.2022 | Zdroj fotky: Petr Hrnčíř )