FK Pardubice FK Pardubice 1 : 1 (1 : 1) FK Pardubice FC Baník Ostrava

FORTUNA:LIGA 2022/2023 | 22. kolo | 04.03.2023 | CFIG Arena Pardubice

Počtvrté v řadě bodujeme! S Baníkem jsme vydřeli remízu 1:1

Pardubičtí fotbalisté bodují ve čtvrtém utkání v řadě. V domácím prostředí CFIG Areny Pardubáci brzo vedli, když se v 3. minutě krásnými nůžkami prosadil Pavel Černý. Ve 34. minutě rozhodčí Hocek nařídil po ruce Hranáče pokutový kop, který proměnil hostující Cadu. V druhé půli branky nepadaly, a oba týmy se tak rozešly smírně.

22. kolo FORTUNA:LIGY

FK Pardubice - FC Baník Ostrava 1:1 (1:1)

Pardubáci nemohli do utkání vstoupit lépe. Už ve 3. minutě se pardubický kapitán PAVEL ČERNÝ prosadil způsobem, na který si budeme všichni dlouho pamatovat. Ideální přihrávku hlavičkou od Kostky zúžitkoval forvard Pardubic s noblesou, když nůžkami vymetl pavučiny v horním rohu Laštůvkovy brány.

O deset minut později mohlo být v CFIG Areně ještě veseleji. To, když míč před vápnem ukořistil Černý, který prudkou ranou prověřil gólmana hostí. To ale nebylo vše. Akce pokračovala a Hlavatý vybídl ke skórování Janoška. Ten ale trefil pouze pravou tyč Laštůvkovy brány.

Na druhé straně se pokoušel ohrozit Nitovu branku Plavšič, který mířil pouze do tyče. Hrál se pěkný fotbal, který nabízel spoustu příležitostí pro oba týmy. Další střelu Janoška zablokoval ostravský obránce.

Ve 34. minutě zahrál ve vápně rukou Hranáč a hlavní sudí nařídil penaltu. K té se postavil někdejší hráč Pardubic, brazilec CADU. Nita stranu odhadnul, ale na ránu Cadua byl krátký – 1:1. Ve zbytku poločasu už góly nepadly a oba týmy odcházely do šaten za nerozhodného stavu.

Ve druhém poločase to byly znovu Pardubice, které jako první zahrozily. Hlavatého centr z 57. minuty se snažil mezi tři tyče nasměrovat výborně hrající Černý. Jeho pokus ale skončil těsně vedle. Následně se hrál spíše opatrný fotbal, který přerušily dvě akce červenobílých, po kterých VAR přezkoumával penaltové zákroky. Ani jednou však přání pardubických fanoušků nebylo vyslyšeno.

V 86. minutě mohl být za hrdinu Dominik Kostka. Jeho nenápadná hlavička ale skončila po zákroku Laštůvky na horní tyči. O pár minut později neuspěl v pokutovém území ani Baník, a oba týmy se tak rozešli smírně.

Statistiky - branky: 3. Černý (Kostka) – 35. Cadu (pen.). ŽK: 2:3 (Vlček, Krobot – Šín, Tijani, Fleišman). Rozhodčí: P. Hocek – L. Ratajová, M. Vyhnanovský (D. Vokoun). Diváci: 4527

Sestavy - FK PCE: Nita – Kostka, Vlček, Hranáč, Helešic – Hlavatý, Vacek, Janošek (90+4. Darmovzal) – Tischler (60. Krobot), Černý (C) (60. Huf), Sychra (46. Šimek).

Ostrava: Laštůvka (C) – Sanneh, Bitri, Pojezný, Fleišman – Boula – Cadu (84. Jaroň), Mišković (64. Kuzmanović), Šín (84. Buchta), Plavšić (90. Šehić) – Tijani (64. Almási).