FK Pardubice FK Pardubice 2 : 1 (1 : 0) FK Pardubice FC Trinity Zlín

FORTUNA:LIGA 2022/2023 | 20. kolo | 19.02.2023 | CFIG Arena Pardubice

V důležitém nedělním utkání jsme porazili Zlín!

Od utkání proti Zlínu se čekalo, že to bude velká bitva. A tak se také stalo! Naštěstí pro domácí tým bylo nedělní utkání vítězné a tak si do tabulky připisují 3 body. Na nich měly velkou zásluhu góly Janoška a Krobota, ale na úspěchu měl podíl celý tým, stejně jako skvěle zaplněné tribuny.

20. kolo FORTUNA:LIGY

FK Pardubice - FC Trinity Zlín 2:1 (1:0)

Vstup do zápasu vyšel Pardubákům náramně. Už po sedmi minutách otevřel gólový účet Pardubic v CFIG Areně Dominik Janošek. Ten stejně jako minulý týden napřáhl ke střele zdálky a trefil se parádně. Zamířil přesně pod břevno a poslal domácí tým do vedení.

Zbytek druhé půle patřil spíše hostům. Ti také hrozili spíše střelami z dálky, ty ale většinou končily na tribuně nad bránou FlorinaNity. Na druhé straně znovu hrozil Janošek, po jeho přihrávce ale Matěj Helešic nestihl vystřelit.

I ve druhé půli byl obraz hry podobný. Pardubáci ale prostřídali a na hřiště šli Ladislav Krobot s Leandrem Limou. Hlavně první jmenovaný větral obranu Zlína. A v 69. minutě to přineslo ovoce. Centr Michala Hlavatého tečoval do tyče Robin Hranáč a míč pohotově dorazil za brankovou čáru - 2:0!

Závěr byl hodně hektický. Nejprve mohli Pardubáci navýšit skóre, Vojtěch Sychra ale nadvakrát z pravé strany nedokázal zakončit přesně. Na druhé straně se v nastaveném čase prosadil po velmi nešťastném odrazu od domácích hráčů NedeljkoKovinič a v posledních minutách měli domácí fotbalisté co dělat, aby náskok udrželi.

To se jim ale i díky podpoře 4130 fanoušků povedlo! Ve druhém utkání na novém stadionu vybojovali první tři body a právě na svého dnešního soupeře se v tabulce dotáhli.

Statistiky - branky: 7. Janošek (Kostka), 69. Krobot – 90+5. Kovinić. ŽK: 2:3 (Chlumecký, Helešic –Hrubý, Cedidla, Vukadinović). Rozhodčí: Szikszay – Ratajová, Volf. Diváků: 4130.

Sestavy - FK PCE: Nita – Kostka, Vlček, Hranáč, Chlumecký – Vacek – Helešic (70. Sychra), Hlavatý (87. S. Šimek), Janošek (77. Darmovzal), Pikul (46. Lima) – Černý (C) (46. Krobot).

Zlín: Rakovan – Cedidla, Simerský, V. Procházka (C), Fantiš – Hlinka (84. Silný), R. Hrubý – Fillo (55. Vukadinović), Janetzký (55. Tkáč), Čanturišvili – Balaj (72. Kovinić).