FK Pardubice FK Pardubice 0 : 3 (0 : 3) FK Pardubice FK Mladá Boleslav

FORTUNA:LIGA 2022/2023 | 5. kolo | 27.08.2022 | stadion Ďolíček - Vršovice

V utkání s Boleslaví nás srazily rychlé góly

V sobotním utkání jsme ve vršovickém Ďolíčku hostili Mladou Boleslav, která v dosavadním průběhu soutěže ještě nevyhrála. To se ovšem změnilo, protože soupeř vyhrál po zdrcujícím prvním poločasu 3:0.

5. kolo FORTUNA:LIGY

FK Pardubice - FK Mladá Boleslav 0:3 (0:3)

V pardubické sestavě bylo oproti minulému týdnu hned několik změn. Mezi tři tyče se vrátil Jakub Markovič, do obrany Tomáš Vlček a na křídle poprvé v kariéře nastoupil v základní sestavě pardubický odchovanec Vojtěch Sychra.

Tížený efekt to však bohužel nepřineslo. Během prvních deseti minut totiž hráči Mladé Boleslavi měli k dispozici dva rohové kopy a oba byly téměř identické. Marek Matějovský rozehrával z pravé strany a přesným centrem v obou případech našel hlavu Milana Škody, který se nemýlil.

Ani poté se ale Pardubáci nedokázali dostat do zápasu. Hlavně 40letý záložník Marek Matějovský ukázal, že na pořád má co nabídnout a hlavně on dirigoval hru Mladé Boleslavi. Její převaha navíc ve 35. minutě vyústila ve třetí gól v domácí síti.

Po změně stran už hráči Pardubic měli mnohem více ze hry, hosté ale měli zápas pod kontrolou. I když neměli míč, tak soupeře téměř k ničemu nepustili a udrželi své třígólové vedení. Naopak Pardubice tak podruhé za sebou prohrály.

Fakta - branky: 5. Mil. Škoda (Matějovský), 10. Mil. Škoda (Matějovský), 35. Kubista. ŽK: 0:1 (48. Mil. Škoda). Rozhodčí: Berka – Mokrusch, Slavíček. Delegáti: Šotek a Kruliš. Diváci: 649.

Sestavy - FK PCE: Markovič – Kostka, Vlček, Toml (41. Koukola), Helešic – Janošek (41. Červenka) – Sychra (46. Lima), Solil, Hlavatý, Vacek (46. Mareš) – Černý (C) (79. Akosah-Bempah).

Mladá Boleslav: Polaček – D. Šimek, Suchý, Karafiát – Pech, D. Mareček (67. Dancák), Matějovský (C) (74. Žitný), Kubista, Fulnek (67. Ekpai) – Ladra (60. Krobot), Mil. Škoda (74. Stránský).