SK Slavia Praha FK Pardubice 7 : 0 (2 : 0) FK Pardubice FK Pardubice

FORTUNA:LIGA 2022/2023 | 4. kolo | 21.08.2022 | Sinobo Stadium, Praha

Debakl na Slavii, Pardubáci inkasovali sedmkrát

Na nedělní večer se nebude v pardubickém klubu vzpomínat právě dobře. Utkání 4. kola nejvyšší soutěže se totiž východočechům vůbec nepovedlo a v pražském Edenu inkasovali sedm branek.

4. kolo FORTUNA:LIGY

SK Slavia Praha - FK Pardubice 7:0 (2:0)

Do utkání v pražské Fortuna Areně musel trenérský štáb Pardubic udělat hned několik změn. Kvůli dohodě o hostování nenastoupili brankář Jakub Markovič a stoper Tomáš Vlček. Kvůli zdravotním potížím poprvé v sezóně chyběl také Michal Hlavatý.

Podle očekávání měli od začátku navrch domácí. Ti si první zajímavější příležitost vytvořili po devíti minutách hry, rána Petra Ševčíka zpoza pokutového území ale byla tečována a letěla nad branku.

Po necelé půlhodině měla Slavia další šanci. Stanislav Tecl utíkal sám na brankáře Budinského, branku minul. To ho nakonec nemuselo tolik mrzet, byl totiž v ofsajdu. Ihned poté doplatil na nevýrazný vstup do utkání Dominik Mareš, kterého nahradil navrátilec Nana Akosah-Bempah.

V probíhající 31. minutě už Viktor Budinský bohužel musel lovit míč ze sítě. David Jurásek totiž dlouhým centrem našel na zadní tyči volného Davida Douděru, jehož volej brankář nedokázal vytěsnit.

Přesně o deset minut později se náskok domácího týmu zdvojnásobil, když chytrou přihrávku Masopusta proměnil v branku Stanislav Tecl. A aby toho nebylo pro Pardubáky málo, tak ještě před přestávkou uviděl velmi přísnou druhou žlutou kartu Robin Hranáč, který proto musel ze hřiště předčasně a jeho tým tak dohrával v deseti.

A po přestávce to bylo znát. Domácí fotbalisté měli utkání pod kontrolou a přidali další zásahy. Stanislav Tecl totiž po dvou zásazích ještě před hodinou hry dovršil svůj hattrick a Slavia tak šla do čtyřbrankového vedení.

V závěru utkání už hostům došly síly. Červenobílí prostřídali a právě střídající hráči se postarali o další tři góly. Dvakrát se trefil Moses Usor a jednou Ondřej Lingr, Pardubice tak v Edenu prohrály 0:7.

Fakta - branky: 31. Douděra (D. Jurásek), 41. Tecl (Masopust), 48. Tecl (Masopust), 57. Tecl (Ousou), 77. Lingr, 79. Usor (M. Jurásek), 89. Usor ŽK: 1:5 (Usor – Hranáč, Vacek, Krejčí, Janošek, Červenka. ČK: 0:1 (44. Hranáč). Rozhodčí: Radina z Prahy (Nádvorník, Machač). Delegáti: Moláček a Trčka. Diváci: 13.269.

Sestavy – Slavia: Mandous – Douděra, Ousou, Kačaraba, D. Jurásek – Masopust (60. Usor), P. Ševčík (60. Icha), Holeš (C) (65. Fila) – M. Jurásek, Traoré (60. Lingr) – Tecl (75. Kricfaluši).

FK PCE: Budinský – Kostka (46. Halász), Hranáč, Toml, Helešic – Janošek, Solil (72. Rosa), Mareš (25. Akosah-Bempah) – Chvěja (46. Koukola), Vacek – Černý (C), (60. Červenka).