FK Pardubice FK Pardubice 1 : 1 (1 : 0) FK Pardubice FC Trinity Zlín

FORTUNA:LIGA 2021/2022 | 4. kolo nads. | 10.05.2022 | stadion Ďolíček - Vršovice

Se Zlínem jsme jen remizovali, o záchranu se ještě musíme poprat

Pardubický tým nemá kolo před koncem nadstavbové části definitivu vyhnutí se baráži. Úterní souboj se Zlínem skončil nerozhodně 1:1, a protože i další týmy z chvostu tabulky bodovaly, musejí se Pardubáci o záchranu poprat ještě v sobotu v posledním kole v Teplicích.

4. kolo nadstavby FORTUNA:LIGY

FK Pardubice - FC Fastav Zlín 1:1 (1:0)

Začátek zápasu byl z obou stran opatrný. Týmy se sice střídaly v držení míče, ani jeden z nich si ale nedokázal vytvořit žádný souvislý tlak. Na první větší šanci se čekalo až do 24. minuty, kdy se míč v pokutovém území Zlína odrazil k Pavlu Černému. Ten ale levačkou nechal vyniknout brankáře Rakovana.

Pět minut před přestávkou se, podobně jako v sobotu proti Karivné, zapojil do útočné akce stoper Filip Čihák. Tentokrát ale jen posunul balón ke kapitánu Jeřábkovi. Ten si všiml náběhu Vojtěcha Patráka, který dostal přihrávku a pohotovou střelou dal svou první ligovou branku.

Vstup do druhé půle nebyl ze strany Pardubáků povedený. Většinu času útočili fotbalisté Fastavu, kteří měli náznaky šancí. Po hodině hry dostal dobrou přihrávku do pokutového území Čanturišvili, tomu však rychle snížil střelecký úhel Jakub Markovič.

Domácí dlouho odolávali, nakonec ale inkasovali první gól ve skupině o záchranu. Po centru Václava Procházky z levé strany se totiž ve vzduchu dokázal prosadit Dominik Simerský a na jeho hlavičku už byl brankář Markovič krátký.

Zápas tak skončil remízou 1:1. Po konci zápasu to vypadalo, že už se Pardubice definitivně vyhly baráži díky remíze Teplic v Karviné, nakonec se ale rozhodne až v sobotu. Bohemians totiž v nastaveném čase vyrovnali v Jablonci a právě oni tak ještě mohou Východočechy v tabulce předskočit.

Statistiky - branky: 39. Patrák (Jeřábek) – 75. Simerský (Procházka). ŽK: 0:4 (Hrubý, Cedidla, Jawo,  Vukadinović). Rozhodčí: Zelinka – Mokrusch, Kotalík. Diváci: 605.

Sestavy - FK PCE: Markovič – Kostka, Čihák, Pojezný, Čelůstka – Jeřábek (C) (82. Toml) – Patrák (67. D. Mareš), Vacek, Solil, Lupač (58. Cadu) – Černý (82. Huf).

Zlín: Rakovan – Procházka (C), Simerský, Vraštil, Cedidla – Conde – Janetzký (63. Jawo), R. Hrubý (90+3. Chwaszcz) – Čanturišvili (76. Fillo), Fantiš (63. Vukadinović), Y. Dramé (63. Reiter).