FK Pardubice FK Pardubice 2 : 0 (2 : 0) FK Pardubice MFK Karviná

FORTUNA:LIGA 2021/2022 | 3. kolo nads. | 07.05.2022 | stadion Ďolíček - Vršovice

Další nadstavbová výhra: porazili jsme Karvinou!

Stále není o záchraně rozhodnuto, ale v sobotu odpoledne k ní pardubický klub udělal další krok. Domácí východočeský tým porazil poslední Karvinou 2:0 a připsal si další tři body do ligové tabulky. Díky nim se drží na 12. příčce.

3. kolo nadstavby FORTUNA:LIGY

FK Pardubice - MFK Karviná 2:0 (2:0)

Vstup do zápasu měli lepší hosté. Hned v první minutě ze zajímavé pozice pálil Chvěja, jeho pokus ale Markovič hlídal očima. Netrvalo to ale dlouho a do tempa se dostali i hráče Pardubic. První náznak šance měl Adam Lupač, jeho střela, která měla mířit k pravé tyči, ale proletěla nad brankou.

Právě Adam Lupač ale byl u prvního gólu zápasu. Na pravé straně dostal dost času i prostoru a tak vyslal centr do pokutového území. Tam se překvapivě dostal k míči stoper Filip Čihák, který si balón v těžké pozici zpracoval a akrobaticky ho poslal za záda brankáře – 1:0!

A za necelých deset minut bylo ještě veseleji. Byl u toho znovu aktivní Lupač, který byl tentokrát v úniku faulován Lukášem Bartošákem. Ten nejprve uviděl žlutou kartu, po přezkoumání situace u videa ho ale rozhodčí Szikszay rovnou vyloučil. A aby toho pro Karvinou nebylo málo, tak z následného volného přímého kopu Tomáš Čelůstka navýšil vedení Pardubic – 2:0!

Druhá půle byla již čistě v režii Pardubáků. Ti kontrolovali hru a snažili se přidat třetí branku, to se jim ale nepovedlo. Zejména Lukáš Červ měl hned několik zajímavých střeleckých příležitostí, všechny ale skončily buď v náruči brankáře, nebo mimo branku. V nastaveném čase navíc spálil gólovou šanci z malého vápna navrátilec po zranění Cadu. To ale nic nezměnilo na tom, že Pardubice potřetí v řadě zvítězily.

Fakta - branky: 33. Čihák (Lupač), 41. Čelůstka. ŽK: 2:0 (Vacek, Jeřábek). ČK: 0:1 (39. Bartošák). Rozhodčí: Szikszay – Pečenka, Volf. Diváci: 628.

Sestavy - FK PCE: Markovič – Kostka, Hranáč (45+1. Pojezný), Čihák, Čelůstka – Jeřábek (C) – Lupač (86. Huf), Vacek, Červ, Patrák (46. Cadu) – Černý (76. Sychra).

Karviná: Ciupa – S. Dramé, Buchta, Kobouri – Siňavskij, Jursa (46. Holík), Ndiaye (88. Teplan), Bartošák – Chvěja (76. Svoboda) – Vlachovský, Papadopulos (C) (46. Túlio).