FK Pardubice B FK Pardubice B 1 : 1 (1 : 0) FK Pardubice B FK Teplice B

Česká fotbalová liga sk. B 2021/2022 | 30. kolo | 01.06.2022 | stadion Pod Vinicí

S Teplicemi remíza - chybí bod jistoty

V předehrávaném 30. kole ČFL přivítala pardubická rezerva Pod Vinicí béčko Teplic. Při dobré konstelaci mohlo být jasno o definitivní záchraně domácího týmu, ale remíza byla málo i přes prohru béčka Liberce a hřišti posledního Ústí nad Orlicí. K jistotě tak chybí jeden bod.

30. kolo ČFL sk. B

FK Pardubice B - FK Teplice B 1:1 (1:0)

První větší šanci zápasu mě po rohu ve 21. minutě pardubický Mareš, ale jeho hlavičku gólman Teplic vyrazil. Domácí šli přesto do vedení hned za tři minuty, kdy za obranu hostů naběhlo duo Vít - Huf a druhý jmenovaný střelou k tyči otevřel skóre. Do poločasu chtěli domácí přidat ještě druhou uklidňující branku, ale ta bohužel nepřišla.
Do druhé půle vstoupili domácí pasivně a otěže zápasu převzali hosté, kteří byli více na míči a domácí pouze bránili těsné vedení. To se jim nevyplatilo v 73. minutě, kdy byl na konci rychlého brejku střídající T. Vachoušek, jenž prostřelil gólmana Boháče - 1:1. Severočeši však byli i nadále aktivnější, ale na remíze se již nic nezměnilo. Prim v obou týmech hráli kapitáni Jeřábek a Ljevakovič.

Fakta - branky: 24. Huf - 73. T. Vachoušek. ŽK: 3:0. Rozhodčí: Langmajer z Přeštic (Duda, Mazanec). Delegát: Vlk z Mladé Boleslavi. Diváků: 175.

Sestava FK PCE B: Boháč - Halász, Jeřábek, Hanč, Sedláček - Jarkovský, Vít - Mareš, Štichauer, Sychra (68. Miláček) - Huf.

Pavel Němeček, trenér Pardubic B: " V prvním poločase byla naše hra velmi dobrá. Byli jsme aktivní na míči a obranu soupeře jsme dostávali pod tlak. Zaslouženě jsme šli v utkání do vedení. Dobře jsme pracovali v defenzivě a první poločas jsme měli pod kontrolou. Druhý poločas jsme ale nezačali příliš aktivně oproti soupeři, který na nás vyvíjel větší tlak. Byli jsme pasivní v době, kdy jsme drželi míč a těžko se nám dostávalo na polovinu soupeře. Postupem času se soupeř dostal do tlaku a následně i vstřelil vyrovnávací branku. Ve druhém poločase nám prostě chyběl pohyb."

(Autor: FK Pardubice - Lukáš Ouředník | Datum: 01.06.2022 | Zdroj fotky: Radek Klier )