FK Pardubice B FK Pardubice B 3 : 1 (1 : 0) FK Pardubice B FC Slovan Liberec B

Česká fotbalová liga sk. B 2021/2022 | 26. kolo | 22.05.2022 | stadion Pod Vinicí

Důležitá výhra rezervy nad Libercem

Vzhledem k sestupu dvou celků z každé skupiny České fotbalové ligy se v nedělním dopoledni hrálo velmi důležité utkání o udržení mezi v tabulce 14. rezervou Pardubic s 15. béčkem Liberce. A velmi potřebné tři body zůstaly doma Pod Vinicí, když pardubičtí vyhráli 3:1!

26. kolo

FK Pardubice B - FC Slovan Liberec B 3:1 (1:0)

První branku vstřelil po příhře Sychry z levé strany Huf. Poté oba celky neproměnily své šance. Druhý gól domácí přidali v 54. minutě, když se hlavou prosadil Černý - 2:0. Jenže hned za dvě minuty hosté z rychlé akce snížili Vyčítalem - 2:1. Domácí odpověď ale byla zase rychlá, když se v 59. minutě po individuální akci prosadil Sychra - 3:1. Do konce zápasu se již skóre nezměnilo a domácí celek si tak připsal důležitou výhru.

Fakta - branky: 18. Huf, 54. Černý, 59. Sychra - 56. Vyčítal. ŽK: 1:1. Rozhodčí: M. Paták z Horní Břízy (Kříž, Havránek). Delegát: Krejčí z Prahy. Diváků: 170.

Sestava FK PCE B: Letáček - Halász, Toml, Hanč, Řehák (62. Hajník) - Vít - Rezek, Matějka, Huf (73. Kubart), Sychra (62. Mareš) - Černý (90. Vítek).

Pavel Němeček, trenér Pardubic B: "Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a celkově jsme v zápase byli herně aktivnější. Ke konci prvního i druhého poločasu jsme měli pasáže, kdy jsme byli v obranné fázi pasivnější a soupeře jsme do několika šanci pustili. Brankář Letáček nás ovšem podržel. Jinak jsme si v utkání vytvořili i další šance a výsledek mohl být i výraznější. Kluci podali poctivý výkon a vítězství je zasloužené."