MFK Karviná FK Pardubice 3 : 2 (1 : 1) FK Pardubice FK Pardubice

FORTUNA:LIGA 2021/2022 | 30. kolo | 20.04.2022 | stadion Karviná

Z Karviné si vezeme zbytečnou porážku

Ve středečním utkání v Karviné padlo pět branek, ale pardubičtí hráči z toho rozhodně neměli radost. Třikrát se totiž prosadili domácí a to znamená, že se domů vracejí s prázdnou. V pořadí po základní části tak figurují na předposledním 15. místě, ztráta na týmy na vyšších pozicích však není výrazná.

30. kolo FORTUNA:LIGY

MFK Karviná - FK Pardubice 3:2 (1:1)

Než se fanoušci rozkoukali, měnilo se dvakrát skóre. Neutekly totiž ani celé čtyři minuty a na ukazateli se rozsvítily dvě jedničky. Nejprve v pokutovém území hostů využil Papadopulos zaváhání brankáře Markoviče a hlavou otevřel účet, na druhé straně všichni sledovali, jak Čihák po své akci našem Černého, který umístěnou střelou na vzdálenější tyč vyrovnal.

Pardubáci byli aktivnější a měli víc střeleckých příležitostí, ale i přes několik nadějných situací se jim v první půli nedařilo strhnout vedení na svou stranu. Ale dočkali se v 56. minutě, když si Jeřábkův centr našel ve vápně Červ a hosté jeho zásluhou vedli. Vše se vyvíjelo dobře, ale jen do 70. minuty, kdy Buchtův pokus Markovič vyrazil, dorážka stejného hráč však našla cestu do sítě – 2:2.

V závěru utkání se hrálo hodně otevřeně, oba celky chtěly vyhrát. Aktivnější v tomto směru byli rozhodně hosté, dostali se do několika zajímavých zakončení, ale scházela přesnost. Ta naopak nechyběla tři minuty před konce Durosinmimu, který po rohovém kopu šestnáctce dostatečně důsledně pokryt a jeho hlavička střetnutí rozhodla.

Statitiky - branky: 3. Papadopulos (Bartošák), 70. P. Buchta, 87. Durosinmi (Qose) – 4. Černý (Čihák), 56. Červ (Jeřábek). ŽK: 5:3 (Jursa, Dramé, Durosinmi, Bartošák, Páník - Krejčí, Mareš, Jeřábek). Rozhodčí: Radina – Hrabovský, Vyhnanovský.

Sestavy - Karviná: Bajza – Mikuš, P. Buchta, S. Dramé (58. Stropek), Šehić (68. Čmelík) – Jursa (46. Túlio), Ndiaye (58. Qose) – Siňavskij (46. Durosinmi), Zorvan, Bartošák – Papadopulos (C).
FK Pardubice: Markovič – Kostka, Čihák, Hranáč, Pojezný – Jeřábek (C) – Patrák (88. Mareš), Červ, Solil, Rezek (67. Huf) – P. Černý (75. Matějka).