FK Pardubice FK Pardubice 2 : 0 (1 : 0) FK Pardubice FK Teplice

FORTUNA:LIGA 2021/2022 | 29. kolo | 17.04.2022 | stadion Ďolíček - Vršovice

Vydřeli jsme cenné body, Pardubice porazily Teplice!

Pardubický tým čekal na další ligovou výhru od prosince a v neděli v podvečer se jí dočkal. Porazil Teplice 2:0 a výhra je o to cennější, že je naprosto zasloužená. Boj o záchranu v soutěži ale pokračuje, již ve středu se východočeský tým vydá do Karviné.

29. kolo FORTUNA:LIGY

FK Pardubice - FK Teplice 2:0 (1:0)

Pardubáci sice neměli úplně ideální vstup do zápasu, to se ale obrátilo ve dvanácté minutě. Brankář Jakub Markovič totiž vychytal unikajícího Václava Proška, čímž udržel bezbrankové skóre. A poté už útočili téměř výhradně hráči Pardubic.

Ti hrozili převážně centry z pravé strany hřiště. Nejprve Cadu našel hlavu Filipa Čiháka, který trefil jenom tyč. Ve stoprocentní gólovce se zanedlouho poté ocitl Jakub Rezek, ten ovšem trestuhodně zamířil mimo. Mezi tři tyče nedokázal zamířit ani Pavel Černý.

A tak to na sebe vzal kapitán. Po prodlouženém rohovém kopu Kamila Vacka se na zadní tyči dostal k balónu Filip Čihák. Jeho zadovka skončila právě u kapitána Jana Jeřábka a jeho první gól v sezóně dal červenobílým jednobrankové vedení.

I po přestávce měly více ze hry Pardubice, i když už nebyly tak nebezpečné. I tak ale dokázaly navýšit své vedení, když se k dorážce po dalekonosné ráně Lukáše Červa jako první dostal Dominik Kostka, jehož zakončení skončilo v síti.

Právě Kostka byl namlsaný a dvě minuty po skórování si dělal zálusk na další trefu, tentokrát ale brankáře Grigara nepřekonal. To platilo i na druhé straně hřiště, kde Jakub Markovič nakonec udržel čisté konto a Pardubice tak po téměř pětiměsíční odmlce získaly všechny tři body.

Branky: 33. Jeřábek (Čihák), 74. Kostka. ŽK: 1:4 (Vacek – Trubač, Hasil, Kučera, Žitný). Rozhodčí: Klíma – Mokrusch, Pečenka. Delegáti: Pospíšil a Adamec. Diváci: 897.

Sestavy - FK PCE: Markovič – Kostka, Čihák, Hranáč, Cadu – Jeřábek (C) – Patrák, Vacek (68. Červ), Solil, Rezek (46. Huf, 80. L. Matějka) – Černý (82. Mareš).

Teplice: Grigar (C) – Vondrášek, Kučera, Hasil – Hyčka (67. Ledecký), Vobecký (67. D. Boljevič), Fortelný (73. P. Žitný), Trubač, Prošek (53. Kodad) – Žák, Sejk (73. Succar).