SK Slavia Praha FK Pardubice 4 : 0 (1 : 0) FK Pardubice FK Pardubice

FORTUNA:LIGA 2021/2022 | 28. kolo | 10.04.2022 | Sinobo Stadium, Praha

V Edenu bral všechny body favorit

Nedělní večer v Edenu přinesl zajímavý zápas. Pardubický tým totiž v prvním poločasu držel s favoritem krok, dokonce mohl jít do vedení při šanci Vacka. V závěru

28. kolo FORTUNA:LIGY

SK Slavia Praha - FK Pardubice 4:0 (1:0)

Pardubický tým nasadil do zápasu v základní sestavě dva debutanty, Hanče a Mareše. Podle očekávání lépe začala utkání Slavia. Její hráči měli častěji míč na svých kopačkách, žádnou gólovku si ale vytvořit nedokázali, brankář Jiří Letáček si se všemi zakončeními poradil.

Ve 23. minutě byla k vidění první branková příležitost zápasu. A nebylo to před brankou Pardubic. Vojtěch Patrák před pokutovým územím soupeře patičkou vysunul Kamila Vacka, který se ocitl ve střelecké pozici z levé strany, jeho pokus gólman Aleš Mandous skvěle vytáhl na roh.

Po půlhodině hry měli velkou šanci také domácí, po centru zleva ale Provod zamířil vedle. To už ovšem neplatilo čtyři minuty před přestávkou. Debutant Matyáš Hanč fauloval v pokutovém území Ousoua a nařízenou penaltu proměnil právě Lukáš Provod.

Ve druhé půli už se sešívání dokázali prosadit i ze hry. To se znovu prosadil Provod, ten byl ve vápně sám a zakončil k tyči. Po hodině hry vstřelil třetí gól Slavie Ivan Schranz, který se protlačil k přetaženému centru na zadní tyč.

V pozoru musel být i brankář Aleš Mandous. Toho prověřil hlavně střídající Lukáš Matějka, jehož pokus ale šel jen doprostřed. Ve zbytku zápasu se fotbalisté Pardubic jen marně snažili korigovat skóre. Krátce před koncem poté završil na konečných 4:0 Ibrahim Traoré.

Pardubický tým sice odjel z Edenu bez bodu, ale teď se bude soustředit na důležitá utkání v bojích o záchranu. Příští neděli hostí v domácím prostředí FK Teplice.

Jaroslav Novotný (trenér Pardubic): "Utkání jsme začali v hlubokém bloku. Domácí byli většinu prvního poločasu na míči, přesto jsme si vytvořili dvě dobré šance. Škoda té penalty, že jsme neudrželi poločas bez branek. Vytvořili jsme chybu a po ní byla penalta, která pramenila z nezkušenosti. V druhém poločase jsme hru trochu srovnali, ale projevila se kvalita domácích. Sami jsme vytvořili chyby, po kterých jsme inkasovali, a domácí zvítězili 4:0. Myslím, že je to pro nás docela kruté. Kluci zaslouží pochvalu za to, jak utkání zvládli. Měli jsme několik změn v sestavě, hráli i dva dorostenci. Kluci odvedli maximum. Pořád věřím, že soutěž zachráníme. Teď přijdou zápasy pravdy."

Statistiky - branky: 41. Provod (pen.), 54. Provod (Fila), 61. Schranz (Plavšić), 85. Traoré (Tecl). ŽK: 2:1 (Provod, Ousou - Patrák). Rozhodčí: Černý – Nádvorník, Antoníček – Cieslar. Diváci: 10 386
Sestavy - Slavia: Mandous – Bah (74. Kúdela), Ousou, Hovorka (C), Jurásek – Hromada, Provod – Schranz (74. Šmiga), Plavšić (74. Ševčík), Lingr (74. Tecl) – Fila (81. Traoré).
FK PCE: Letáček – Kostka (82. Halász), Toml, Hanč, Cadu – Jeřábek (C) – Mareš (60. Rezek), Vacek (82. Lupač), Solil, Patrák (71. Sychra) – Huf (60. Matějka).