FK Pardubice FK Pardubice 1 : 1 (0 : 1) FK Pardubice FK Jablonec

FORTUNA:LIGA 2021/2022 | 27. kolo | 03.04.2022 | stadion Ďolíček - Vršovice

V neděli došlo s Jabloncem na dělbu bodů

Nedělní utkání proti Jablonci přineslo zajímavou podívanou a dva góly, z pardubického pohledu bohužel se o ně oba týmy rozdělily. Remízový výsledek ale drží náš tým dál ve hře v boji o záchranu.

27. kolo FORTUNA:LIGY

FK Pardubice – FK Jablonec 1:1 (0:1)

Hráči Pardubic neměli ideální vstup do zápasu. Hned v páté minutě se v dobré střelecké pozici objevil Miloš Kratochvíl, míč ale z dobré pozice poslal jen do míst, kde byl připravený Jakub Markovič. Stejně si o pár minut později počínal i útočník Jan Silný.

V 19. minutě zahrozil ex-pardubický obránce Michal Surzyn. Ten se postavil k exekuci volného přímého kopu, který poslal na vzdálenější tyč, Jakub Markovič byl i tentokrát úspěšný a balón dokázal vyrazit na roh.

Tomáš Malínský už ale recept na brankáře Pardubic našel. Ve 36. minutě totiž byl jako první u míče, který letěl za obranu domácího týmu. Obešel brankáře a i s dávkou štěstí dokázal míč dostat za brankovou čáru.

Ještě před půlkou ale mohlo být srovnáno. Cadu vyslal z přímého kopu centr do pokutového území, odkud hlavou zakončoval Filip Čihák, po jeho pokusu se pouze otřáslo břevno jablonecké branky.

Krátce po přestávce už ale domácím zakončení hlavou vyšlo. Centrujícím hráčem byl znovu Cadu, ten tentokrát našel střídajícího Davida Hufa, jehož zakončení zapadlo přesně k pravé tyči. Stejný hráč mohl skórovat podruhé i v 67. minutě, v tomto případě jeho hlavičku skvěle vytáhl z brankové čáry brankář Jan Hanuš.

Ve zbytku utkání měli hráči Pardubic více ze hry, další gólovou příležitost si ale vytvořit nedokázali. V prvním utkání po reprezentační pauze tak v Ďolíčku remizovali s Jabloncem 1:1.

Fakta - branky: 49. Huf (Cadu) – 36. Malínský. ŽK: 4:1 (Čihák, Vacek, Cadu, Huf – Malínský). Rozhodčí: Zelinka – Mokrusch, Bureš. Delegáti: Král a Neuberg. Diváci: 665.

Sestavy – FK PCE: Markovič – D. Kostka, F. Čihák, Hranáč, Cadu – Jeřábek (C) – Tischler (46. Patrák), Vacek, Solil, Jakub Rezek (83. L. Matějka) – P. Černý (45.+1 Huf).

Jablonec: Hanuš – Surzyn, Martinec, V. Kubista, Zelený – Hübschman (C) – Malínský, Kratochvíl, Houska, Pilař (74. Černák) – Silný (85. Považanec).