FC Trinity Zlín FK Pardubice 4 : 1 (2 : 1) FK Pardubice FK Pardubice

FORTUNA:LIGA 2021/2022 | 26. kolo | 19.03.2022 | stadion Letná, Zlín

Ve Zlíně nás srazily dva slepené góly

Zápas, na který pardubičtí hráči nebudou rádi vzpomínat. Domácí Zlín v úvodu utkání dvakrát udeřil, hosté sice snížili a sahali po vyrovnání, ale další dva góly definitivně zlomily jejich snahu o zvrat.

26. kolo FORTUNA:LIGY

FC Fastav Zlín – FK Pardubice 4:1 (2:1)

Pardubický tým od celku Zlína v nejvyšší soutěži do sobotního utkání, což tentokrát bohužel vydrželo jen do 13. minuty, kdy se po rohovém kopu trefil z hranice vápna Vukadinovič – 1:0. Utekly jen tři minuty a skóre se měnilo znovu. Janetzký byl na konci kombinace, po níž z blízka zvýšil náskok domácím – 2:0.

Hosty vývoj utkání zaskočil, ale nevzdávali se a ve 27. Minutě se dostal do dobré pozice po Černého přihrávce Rezek, bohužel mířil těsně vedle. Pak se blýskl brankář Markovič, který vyběhnutím zlikvidoval

Dramého. Zlín si hlídal dvougólový náskok, přesto Pardubice dokázaly čtyři minuty před přestávkou snížit. Cadu našel krásnou přihrávkou Rezka a ten svou šanci proměnil – 2:1.

Po změně stran šel na hřiště Huf, který vystřídal Matějku. No hostujícím týmu baly znát snaha o vyrovnání, ale žádnou akci se nepodařilo dotáhnout do konce, Hufova možnost o průnik skončila na hranici pokutového území, Cadu střílel z úhlu jen do brankáře Rakovana.

V závěru zápasu se domácí ještě dvakrát prosadili. Ještě předtím předvedl pěkný zákrok proti Hlouškově střele Markovič, čtvrt hodiny před koncem se ale podruhé v utkání trefil Vukadinovič – 3:1. Ani to domácím nestačilo a triumf Moravanů završil v 85. minutě tvrdou střelou z dálky Dramé – 4:1.

FORTUNA:LIGA má nyní reprezentační přestávku, po ní se fotbalisté Pardubic představí v dalším přímém záchranářském souboji, v neděli 3. dubna nastoupí doma proti Jablonci.

Statistiky - branky: 13. V. Vukadinović (Janetzký), 16. Janetzký (Hloušek), 74. V. Vukadinović (Janetzký), 85. Y. Dramé – 41. Jakub Rezek. ŽK: 1:0 (Hloušek). Rozhodčí: Klíma – Vodrážka, Machač.
Sestavy - Zlín: Rakovan – Cedidla, Vraštil, Procházka (C), Hloušek – Conde, R. Hrubý (90. Hellebrand) – Reiter (57. Čanturišvili), Janetzký (86. Fillo), Y. Dramé (89. Hrdlička) – V. Vukadinović (86. Chwaszcz).
FK PCE: Markovič – D. Kostka, F. Čihák, Toml, T. Čelůstka – Cadu (79. Lupač), Solil, Vacek, Jakub Rezek (62. Akosah-Bempah) – P. Černý (C), L. Matějka (46. Huf).