AC Sparta Praha FK Pardubice 3 : 1 (0 : 0) FK Pardubice FK Pardubice

FORTUNA:LIGA 2021/2022 | 25. kolo | 13.03.2022 | Generali Arena - Praha 7

V bitvě o Letnou jsme v neděli večer podlehli

V neděli večer se hrál v 25. kole FORTUNA:LIGY na pražské Letné zajímavý zápas. První půle nenabídla ani jeden gól, ale po přestávce viděli diváci řadu zajímavých okamžiků a to před oběma brankami. Bohužel, do sítě se víckrát trefili domácí a tak se Pardubáci vracejí s prázdnou.

25. kolo FORTUNA:LIGY

AC Sparta Praha  FK Pardubice 3:1 (0:0)

Sparta měla dobrý vstup do zápasu. Jakub Markovič, který se do prvoligové branky postavil poprvé od září minulého roku měl práci už v první minutě. Adam Hložek si narazil míč s Karabcem a prověřil brankáře Pardubic, ten si ale se zakončením z velké blízkosti poradil.

Po půlhodině hry měli Letenští další gólovou příležitost. Adam Karabec zůstal zapomenut pardubickou obranou a při rychlém protiútoku byl úplně volný. S balónem běžel na bránu Markoviče, který nakonec zasahovat nemusel. Karabce totiž zbrzdil vracející se Čihák a záložník domácích střílel nad.

Pardubáci si první velkou šanci vytvořili až po přestávce. Po přetaženém centru Jakuba Rezka na zadní tyč se v pokutovém území ocitl úplně volný Dominik Kostka. Ten byl tváří v tvář s brankářem Hečou, svou střelou ale trefil jenom tyč.

To ho mohlo o to více mrzet o tři minuty později. Z jeho strany totiž centroval Adam Hložek a v pokutovém území se dostal k hlavičce Ladislav Krejčí mladší, který nedal Jakubu Markovičovi šanci.

To ale hráče Pardubic nezlomilo. Zanedlouho po vedoucí brance Sparty totiž přiletěl před domácí bránu centr z pravé strany. V málem vápně se dostal k hlavičce Pavel Černý, po skvělém zákroku Milana Heči se ale skóre znovu neměnilo.

V následující dvacetiminutovce byla hra vyrovnaná, hráči Pardubic měli místy tlak, do gólové šance se ale nedostali. Domácí ovšem pět minut před koncem ano, Lukáš Haraslín totiž přízemním centrem našel před bránou Martina Minčeva a ten dokázal dostat míč do sítě.

A aby toho nebylo málo, tak se po úniku Martina Minčeva po levé straně dostal k dorážce s bezprostřední blízkosti Haraslín, který dokázal balón dostat za brankovou čáru. Pardubáci to ale nezabalili a zaznamenali alespoň čestný úspěch. V nastaveném čase se totiž povedenou střelou prosadil Pavel Černý. Na body to ovšem na Letné nestačilo.

Statistiky - branky: 60. Ladislav Krejčí ml. (Hložek), 85. Minčev (Haraslín), 89. Haraslín (Minčev) – 90+2. Černý. ŽK: 3:1 (Hancko, Sáček, Vitík – Jeřábek). Rozhodčí: Szikszay – Paták, Kubr

Sestavy - Sparta: Heča – Wiesner, Vitík, Hancko, Höjer – Sáček (88. F. Souček), Ladislav Krejčí ml. (C) – Pešek (56. Haraslín), Karabec (56. Dočkal), Hložek – Čvančara (81. Minčev).

FK PCE: Markovič – Kostka, Čihák, Toml, Čelůstka – Jeřábek (C) (46. Matějka) – Cadu (71. Akosah-Bempah), Vacek, Solil, Tischler (46. Rezek) – Huf (46. Černý).