FK Pardubice FK Pardubice 3 : 3 (1 : 1) FK Pardubice Dynamo České Budějovice

FORTUNA:LIGA 2021/2022 | 24. kolo | 05.03.2022 | stadion Ďolíček - Vršovice

V přestřelce s Jihočechy jsme získali další bod

Dramatická přestřelka, která se musela divákům líbit, se odehrála v sobotu odpoledne v Ďolíčku. Padlo v ní šest branek, bohužel stejnoměrně na obou stranách a tak si soupeři body rozdělili.

23. kolo FORTUNA:LIGY

FK Pardubice - SK Dynamo České Budějovice 3:3 (1:1)

Do domácího utkání proti Českým Budějovicím po trestu za červenou kartu znovu nastoupil v základní sestavě kapitán Jan Jeřábek, letos teprve podruhé nastoupil od začátku také David Huf.

První vážnější situace přišla po dvaceti minutách zápasu. Lukáš Matějka se dostal k odraženému míči v pokutovém území a tvrdou střelou protáhl brankáře. Ten se natahoval marně ve 27. minutě, když Cadu na levé straně obešel obránce , přihrávkou našel ve vápně Tomáše Solila, jehož zakončení skončilo v síti – 1:0.

Ještě před koncem poločasu ale skóre bylo znovu vyrovnáno. Jakub Hora se dostal k míči po odkopu obránce a skvělou střelou překonal Jiřího Letáčka, který si sice na míč sáhl, ale nedokázal ho vytěsnit mimo tři tyče.

Hned pět minut po začátku druhé půle se Pardubice znovu dostaly do vedení. David Huf zavezl míč do pokutového území, kde se následně odrazil k noze Kamila Vacka, jehož střela skončila u pravé tyče. Ani tohle vedení ale nevydrželo dlouho, v 57. minutě vyrovnali hosté po hlavičce Havla.

V 61. minutě šel po souboji s obráncem k zemi v pokutovém území Tomáš Solil. Po dlouhé prodlevě, zapříčiněné nefungujícím monitorem VAR, byla nařízena penalta. K její exekuci se postavil Brazilec Cadu, který poslal brankáře na druhou stranu a potřetí poslal Pardubice do vedení.

Ani tentokrát ho ale Pardubáci neudrželi. Hosté totiž vyrovnali přesným volným kopem Benjamina Čoliče. Domácí fotbalisté se poté znovu snažili strhnout vedení na svou stranu v desetiminutovém nastavení, i přes velký tlak se jim to ale nepodařilo. I potřetí tak na jaře v Ďolíčku berou jeden bod.

Fakta - branky: 27. Solil (Cadu), 50. Vacek, 71. Cadu z pen. – 45. Hora, 57. L. Havel (Mršić), 87. Čolić. ŽK: 0:1 (Hora). Rozhodčí: Zelinka – Podaný, Líkař. Diváci: 645.

Sestavy - FK PCE: Letáček – Kostka, Hranáč, Toml, Cadu – Jeřábek (C) – Huf (80. Černý), Vacek, Solil, Jakub Rezek (58. Lupač) – Matějka (80. Akosah-Bempah).

Č. Budějovice: Vorel – Čolić, Králik (C), P. Novák (59. Skovajsa), L. Havel – Hora, Hellebrand (87. Hais) – Van Buren, Mich. Škoda (90+4. Čavoš), Mršić – Mihálik.