FC Slovan Liberec FK Pardubice 4 : 1 (3 : 1) FK Pardubice FK Pardubice

FORTUNA:LIGA 2021/2022 | 21. kolo | 09.03.2022 | stadion U Nisy, Liberec

V Liberci jsme dohrávali o deseti a vrátili se s prázdnou

Totožný výsledek jako v minulé sezóně si z libereckého trávníku odváží pardubický tým. I tentokrát skončil ligový duel s tímto soupeřem na severu Čech 1:4 a znovu se o osudu utkání rozhodlo v prvním poločasu. Navíc pardubický tým viděl potřetí v jarní části sezóny červenou kartu, tentokrát jí byl postižen stoper Hranáč.

21. kolo FORTUNA:LIGY

FC Slovan Liberec - FK Pardubice 4:1 (3:1)

Dohrávka na severu Čech se pro Pardubice už od začátku nevyvíjela dobře. Už v 11. minutě se totiž po první rohovém kopu prosadil domácí Jan Mikula a aby toho nebylo málo, tak o dvě minuty později byl za ostrý skluz vyloučen stoper Robin Hranáč, hosté tak více než hodinu a čtvrt dohrávali v deseti.

Prakticky ihned se ovšem Pardubáci dokázali prosadit. Lukáš Matějka našel Davida Hufa, který si zasekl míč do středu a přesnou střelou do šibenice překonal pardubického odchovance Milana Knoblocha.

Ještě během první půlhodiny ale domácí Slovan strhl vedení zpět na svou stranu. Ve 26. minutě totiž úspěšně zahrával pokutový kop Michael Rabušic po nedovoleném zákroku Kamila Vacka. Stejný hráč o tři minuty proměnil v branku i střelu z pravé strany.

Hráči Pardubic se ve druhé půli pouze marně snažili něco s výsledkem udělat. Střídající Nana neměl daleko k první prvoligové brance, svou střelou ale trefil jen břevno. Na druhé straně Imad Rondič trefil obránce, od kterého se ale míč odrazil mimo dosah brankáře Letáčka. I druhý zápas Pardubic v Liberci v první lize tak skončil výsledkem 4:1 pro domácí.

Jaroslav Novotný (FK Pardubice): „Těžko se mi k utkání hovoří. V naší situaci, kdy potřebujeme nutně body, hrajeme tři z posledních pěti utkání od dvacáté minuty v deseti. Už to začíná být v tomto hrůzostrašné. Máme problém složit i dohromady obranu. Pro nás nedobré, musíme na tomhle více zapracovat…“

Statistiky - branky: 11. Mikula (Purzitidis), 26. Rabušic (pen.), 30. Rabušic (Tiéhi), 76. Rondić – 15. Huf (L. Matějka). ŽK: 0:1 (Akosah-Bempah). ČK: 0:1 (13. Hranáč). Rozhodčí: Křepský – Caletka, Kubr. Diváci:

Sestavy - Liberec: Knobloch – GebreSelassie, Plechatý, Štetina, Mikula (C) – Ch. Frýdek (69. Stoch), Tiéhi (81. JúsufHilál), Havelka (60. Tupta), Purzitidis, Jan Matoušek (60. Fukala) – Rabušic (69. Rondić). FK PCE: Letáček – D. Kostka, Hranáč, F. Čihák, Cadu (82. T. Čelůstka) – Jeřábek (C) – Huf (66. P. Černý), Vacek (46. Patrák), Solil, Lupač (61. Jakub Rezek) – L. Matějka (46. Akosah-Bempah).

(Autor: David Klier | Datum: 09.03.2022 | Zdroj fotky: )