FK Pardubice FK Pardubice 0 : 0 (0 : 0) FK Pardubice 1. FC Slovácko

FORTUNA:LIGA 2021/2022 | 20. kolo | 22.02.2022 | stadion Ďolíček - Vršovice

V duelu se Slováckem vyšli střelci naprázdno

Druhé jarní utkání, druhá bezgólová remíza. Pardubický tým se i v souboji proti Slovácku rozešel se soupeřem bez gólů. V první půli byli aktivnější hosté, po změně stran naopak Pardubáci, přesto fanoušci v Ďolíčku gól neviděli.

20. kolo FORTUNA:LIGY

FK Pardubice - 1. FC Slovácko 0:0 (0:0)

Do dohrávky se Slováckem nastoupily Pardubice se dvěma vynucenými změnami. Místo vykartovaného kapitána Jana Jeřábka nastoupil na defenzivním štítu Filip Čihák, místo Jakuba Rezka, který nemohl hrát proti svému mateřskému klubu, nastoupil Vojtěch Patrák. Ten přišel v den utkání na hostování z pražské Sparty.

Začátek utkání zachytili lépe hráči z Uherského Hradiště. Nejprve z levé strany centroval Daniel Holzer a balón si v pokutovém území našel Václav Jurečka, jehož zakončení hlavou vytáhl Jiří Letáček. O pár minut později Milan Petržela dostal míč za záda brankáře, ovšem byl u toho přistižen v ofsajdovém postavení. Ještě na konci poločasu měl dobrou šanci Lukáš Sadílek, ani on brankáře Pardubic nepřekonal.

Druhý poločas už měli lepší Pardubáci. Ti se úspěšně snažili o konstruktivní rozehrávku a když bylo potřeba, tak si pomáhali dlouhými nákopy, které nahoře uhrával Pavel Černý. Moc dobrých šancí si ale nevytvořili, na bránu pálil zpoza pokutového území Robin Hranáč a také Cadu, v obou případech byl úspěšný brankář Fryšták.

Ani ve druhém utkání jara tak v zápase Pardubic nepadl gól a i se Slováckem tak berou bod za bezbrankovou remízu.

Fakta - bez branek. ŽK: 1:1 (Patrák - Havlík). Rozhodčí: Klíma – Hájek, Hurych. Delegáti: Mikel a Kruliš. Diváci: 528.

Sestavy - FK PCE: Letáček – Kostka, Hranáč, Pojezný (37. Toml), Cadu – Čihák – Tischler, Vacek (C), Solil, Patrák (78. Lupač) – Matějka (46. Černý).

Slovácko: Fryšták – Šimko, S. Hofmann, Mich. Kadlec (C) (56. Ljovin) – Reinberk, L. Sadílek (77. Vecheta), V. Daníček, Havlík, Holzer (77. Kalabiška) – M. Petržela (64. O. Šašinka), Jurečka (77. Cicilia).

(Autor: David Klier | Datum: 22.02.2022 | Zdroj fotky: Ladislav Nussbauer )