Bohemians Praha 1905 FK Pardubice 1 : 2 (0 : 1) FK Pardubice FK Pardubice

FORTUNA:LIGA 2021/2022 | 19. kolo | 18.12.2021 | stadion Ďolíček - Vršovice

Skvělý závěr roku, vezeme body z Vršovic!

Třetí výhra v řadě na trávníku soupeře! V sobotu odpoledne se pardubičtí hráči opravdu vytáhli, když dokázali doslova vydřít plný bodový zisk z trávníku pražských Bohemians. Východočechy poslal do vedení Chytil, po změně stran zvýšil Černý a i když domácí snížili, Pardubáci vedení uhájil.

18. kolo FORTUNA:LIGY

Bohemians Praha 1905 - FK Pardubice 1:2 (0:1)

Pardubičtí fotbalisté měli do posledního zápasu roku 2021 lepší vstup. V úvodních minutách přišly šance Cadua s Chytilem, oproti zápasu v Mladé Boleslavi se ale ani jeden nedokázal prosadit. Chvíli poté se prosadili Klokani, Tomáš Necid byl ale před vstřelením branky v ofsajdu. Ve 22. minutě už padl regulérní gól, a to na straně Pardubic! Pavel Černý skluzem posunul míč na Mojmíra Chytila, ten běžel sám na Le Gianga a přesnou střelou k tyči otevřel skóre.

Ve zbytku poločasu měli navrch Bohemians, ti ale na Jiřího Letáčka nevyzráli. Deset minut po přestávce se skóre měnilo podruhé a znovu balón ze sítě lovil domácí brankář. Chytil s Černým si tentokrát role prohodili, první jmenovaný přesným centrem našel nohu právě Pavla Černého, jehož zakončení bylo přesné.

Poté už ale útočili převážně jen zelenobílí. Tomáš Necid nejprve po hodině hry trefil jen břevno. Právě Necid se ovšem o pět minut později dostal k míči po teči Kovaříka a dokázal ho doklepnout do odkryté brány.

I ve zbytku utkání Bohemians tlačili na obranu Pardubic, ta ale odolala a i díky skvělému Jiřímu Letáčkovi udržela jednobrankové vedení. Pardubáci tak ve třetím venkovním utkání v řadě berou tři body a postupně se přibližují středu tabulky.

Fakta - branky: 66. Necid (J. Kovařík) – 22. Chytil (P. Černý), 56. P. Černý (Chytil). ŽK: 1:4 (Dostál – Černý, Chytil, Jeřábek, Sláma). Rozhodčí: Zelinka – Kotík, Slavíček. Delegáti: Kovařík a Hubička. Diváci: 1000.

Sestavy - Bohemians: P. Le Giang – M. Dostál, Köstl, Krch, Vondra (76. Bartek) – V. Novák (57. J. Kovařík), Květ (87. Koubek), Jindřišek (C), Nový (46. Hronek) – Necid, Chramosta (57. Puškáč).

FK PCE: Letáček – Kostka, Čihák, Toml, Cadu – Jeřábek (C), Červ (87. Ramos Junior) – Tischler, Chytil (87. Huf), Lupač (57. Sláma) – Černý (73. L. Matějka).

(Autor: David Klier | Datum: 18.12.2021 | Zdroj fotky: Ladislav Nussbauer )