FK Pardubice FK Pardubice 0 : 3 (0 : 2) FK Pardubice FC Baník Ostrava

FORTUNA:LIGA 2021/2022 | 18. kolo | 11.12.2021 | stadion Ďolíček - Vršovice

Banik si v sobotu z Ďolíčku odvezl všechny body

V sobotním duelu 18. kola FORTUNA:LIGY se ostravský Baník zakousl do pardubického FK od samého začátku a po půlhodině vedl o dvě branky, Pardubická hra se poté zlepšila, ale na obrat v utkání to nestačilo a východočeský celek vyšel ze souboje naprázdno.

18. kolo FORTUNA:LIGY

FK Pardubice - FC Baník Ostrava 0:3 (0:2)

Do posledního domácího utkání roku 2021 udělaly Pardubice jedinou změnu, když Davida Hufa nahradil v základní sestavě Samuel Šimek. Ten na hrací ploše ovšem vydržel jen 26 minut, poté totiž musel střídat kvůli zranění.

Ještě předtím ale Baník vstřelil první gól zápasu. Z levé strany odcentroval de Azevedo a v pokutovém území se k hlavičce dostal David Buchta, který se nemýlil. Ještě v první půli zvýšil na 2:0 z přesného přímého kopu Nemanja Kuzmanović.

Ve druhé půli byli Pardubáci lepším týmem. Měli častěji míč na svých kopačkách a vytvořili si i nějaké šance, všechny střely mezi tři tyče ale pochytal brankář Viktor Budinský.

A když se neprosadili domácí, tak tak učinili hráči hostů. Ndefe z pravé strany dělovkou trefil jen spojnici a k odraženému balónu v pokutovém území se dostal střídající YiraSor, jenž prostřelil Letáčka potřetí.

Pardubice tak v domácím utkání znovu prohráli a nenavázali tak na dvě výhry z venku. Poslední zápas roku je čeká rovněž v Ďolíčku, za týden ale budou vedeny jako hosté - utkají se totiž s Bohemians Praha 1905.

Fakta - branky: 19. Buchta (de Azevedo), 32. Kuzmanović, 76. Sor. ŽK:  2:1 (Kostka, Jeřábek – Lischka). Rozhodčí: Berka – Caletka, Pečenka. Diváci: 537.

Sestavy - FK PCE: Letáček – D. Kostka, Jeřábek (C), Toml, T. Čelůstka – F. Čihák, Tischler – Chytil (82. Červ), S. Šimek (26. L. Matějka), Cadu (59. Huf) – Černý (82. Lupač).

Ostrava: Budinský – Ndefe (81. Juroška), Lischka, Svozil, Fleišman (C) – D. Buchta (81. Potočný), Tetour, Kaloč, Kuzmanović (63. Almási), de Azevedo (63. Sor) – Jiří Klíma (81. Budínský).

(Autor: David Klier | Datum: 11.12.2021 | Zdroj fotky: Radek Klier )