FK Mladá Boleslav FK Pardubice 2 : 3 (0 : 3) FK Pardubice FK Pardubice

FORTUNA:LIGA 2021/2022 | 17. kolo | 05.12.2021 | stadion Mladá Boleslav

Fantastický první poločas nám pomohl ke třem bodům!

Obrovské drama! Na hřišti FK Mladá Boleslav předvedli naši hráči první poločas z říše snů, vyhráli ho díky třem gólům a po změně stran dokázali přes nápor domácích náskok uhájit, čímž dotáhli souboj k tříbodovému zisku!

17. kolo FORTUNA:LIGY

FK Mladá Boleslav - FK Pardubice 2:3 (0:3)

Do utkání v Mladé Boleslavi nastoupil v pardubické brance Jiří Letáček, pro kterého to byl první ligový start od konce července. V úvodu utkání ale musel být v pozoru především domácí brankář Jan Šeda. Po sedmi minutách zkusil své štěstí Chytil, jeho pokus letěl nad břevno. O minutu později se ale k odraženému balónu v pokutovém území Mladé Boleslavi dostal Cadu, jehož střela levačkou skončila v síti!

Netrvalo to dlouho a Šeda lovil míč z brány podruhé. Pavel Černý přihrávkou vysunul Mojmíra Chytila, jehož překvapivá přízemní střela zapadla přesně k tyči. Chytil završil skvělý vstup Pardubáků do zápasu v 18. minutě, kdy prokličkoval domácí obranou a přesným zakončením zvýšil už na 3:0 pro svůj tým.

Poté už musel být v permanenci hlavně Jiří Letáček. Ten v první půli utkání udržel neprůstřelnost, když si poradil hned s několika střeleckými pokusy soupeře. V závěru úvodního poločasu měl šanci i domácí stoper Marek Suchý, ten ale trefil pouze břevno.

Letáček se předvedl i z úvodu druhého dějství, kdy vytáhl nebezpečnou hlavičku Milana Škody. O pár minut později už inkasoval. Ewerton byl na konci přihrávky Douděry z pravé strany a z prvního dotyku prostřelil svého bývalého spoluhráče.

Fotbalisté Mladé Boleslavi ve zbytku zápasu měli herní převahu, obrana Pardubic ale dlouho odolávala. Domácí se znovu dokázali prosadit až v nastaveném čase, na případné vyrovnání tak už neměli čas. Pardubáci tak z Mladé Boleslavi vezou tři body za výhru 3:2.

Statistiky - branky: 56. Ewerton (Douděra), 90+2. Fila (Suchý) – 8. Cadu, 10. Chytil (Černý), 18. Chytil. ŽK: 1:2 (Preisler – Cadu, Čihák). Rozhodčí: Orel –Hurych, Šimáček. Diváci: 489.

Sestavy – Ml. Boleslav: Šeda – D. Douděra, Karafiát, Suchý, Preisler (82. Fila) – Matějovský (C), Smrž – Ladra (46. Jurásek), Hlavatý (37. V. Kadlec, 82. L. Mašek), Ewerton – Milan Škoda.

FK PCE: Letáček – Kostka, Jeřábek (C), Toml, Čelůstka – Chytil, Tischler, Čihák, Cadu (90+1. Lupač) – Černý (66. Červ), Huf (55. Matějka).