FK Pardubice U-17

FC Hradec Králové FK Pardubice U-17 1 : 1 (0 : 0) FK Pardubice U-17 FK Pardubice U-17

1. celostátní liga U17 2021/2022 | 5. kolo | 27.08.2021 | Areál Bavlna

Dorost U17 remizoval v Hradci Králové

Dorost U17 odehrál v Hradci Králové velmi dobré utkání, ale i přes velkou herní převahu bohužel nedokázal zvítězit.

Hradec Králové – FK Pardubice 1:1 (0:0)

Branky: 60. Blažek – 68. Prokeš

ŽK: 56. Dymák, 89. Lubinek (všichni Hradec Kr.)

Sestava: Dvořáček – Procházka, Rolenec, Jindra, Kuja (83. Metelka) – Flaška (75. Borůvka) – Novák, Halda – Šebek (64. Rek), Brož (83. Kožený), Prokeš

Průběh zápasu:

V rámci 5. kola Celostátní ligy mladšího dorostu zavítali mladí Pardubáci do sousedního Hradce Králové, kde na ně v nádherném areálu Bavlna čekal domácí tým ,,Votroků“.

Hosté vstoupili do utkání velmi dominantně, takže se na první velkou příležitost nečekalo dlouho. V 9. minutě našel Novák křižným pasem Prokeše, který míč nacentroval do vápna, kde si nabíhal Brož, ale k zakončení do odkryté brány mu chybělo snad půl kroku.

Další obrovská příležitost přišla ve 13. minutě opět po spolupráci Prokeše s Brožem, který se ocitl sám před brankářem, ale bránu bohužel těsně minul.

Ve 20. minutě po faulu na Haldu zahrával přímý kop Novák, ale bránu z výborné pozice přestřelil.

První náznak ohrožení branky Pardubic přišel až ve 26. minutě, kdy domácí hráč zpoza pokutového území vysoko přestřelil bránu hostů.

Ve 33. minutě přišla další tutovka pro Pardubice. Po tradiční spolupráci Prokeš – Brož druhý jmenovaný vystřelil, ale jeho ránu zblokoval obránce domácích. Míč se následně odrazil k Novákovi, který míč uvnitř pokutového území připravil pro Haldu, kterému stačilo míč uklidit kamkoliv do branky soupeře. Bohužel míč netrefil ideálně, navíc jeho střelu opět tečoval blokující obránce a z velké šance tak zbyl pouze rohový kop.

Hosté pokračovali v absolutní herní dominanci a kontrole hry. Trpělivě si snažili vytvářet útočné příležitosti. Neujala se však ani střela Kuji, které chyběla přesnost, ani střela Prokeše, které chyběla razance. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu 0:0.

Do 2. poločasu vstoupili aktivněji opět Pardubáci. V 54. minutě sehráli nakrátko roh Halda s Novákem, který nacentroval na zadní tyč, kde si míč našel Rolenec, který však trefil pouze obránce.

Zčistajasna pak udeřili domácí. Po přímém kopu z pravé strany nacentroval míč domácí kapitán Fejgl. Vysoký míč směřující za penaltový puntík špatně odhadl gólman hostů Dvořáček, který se vydal do klubka hráčů, ale míč netrefil a Blažek tak hlavičkoval do zcela odkryté brány – 1:0.

Pro hosty se jednalo o skutečně velkou ránu, protože inkasovali z první střely soupeře na bránu. Situace navíc mohla být ještě horší. Po špatné rozehrávce se do vyložené příležitosti dostal útočník domácích, který byl zcela sám před Dvořáčkem, ale bránu minul.

Pardubáci se po této situaci opět zmobilizovali a snažili se dál hrát svoji kombinační hru. V 64. minutě se opět po rohu dostal do velké šance Rolenec, který mohl míč hlavou našroubovat do sítě, bohužel bránu těsně přestřelil.

Alespoň částečná spravedlnost vzhledem k dosavadnímu průběhu přišla v 67. minutě. Po autu domácích získal míč Halda, v akci pokračoval Rek, kterému však míč utekl, ale naštěstí jen k Prokešovi, který práskl do míče pravou nohou a z dobrých 27 metrů zavěsil míč pod břevno domácí brány – 1:1.

Následovala hluchá pasáž, ve které se strhl boj o střed hřiště. Tuto desetiminutovku rozčísl až rychlý protiútok domácích, kteří se dostali do výborné střelecké možnosti uvnitř vápna hostů, ale jejich ránu zblokoval Procházka. Následný útok hostů zakončoval Rek, ale jeho ráně chyběla razance.

Zápas však mohli rozhodnout hosté. V nastaveném čase přihrával do vápna Kožený, kde se ve vynikající střelecké příležitosti ocitl Rek, který bohužel trefil jen před ním stojícího Borůvku a tím jen deklaroval střelecký zmar Pardubáků v celém utkání. I přes jasnou územní i herní převahu si tak hosté odvezli pouze bod za remízu 1:1.

Hodnocení trenéra Duroně:

Hodnocení utkání je poněkud hořké, protože jsme všichni cítili, že jsme odehráli zápas, ve kterém jsme měli zvítězit. Do utkání jsme šli s několika cíly. Chtěli jsme být herně odvážní už od samotného zakládání útoku, to znamená i těžké situace pod tlakem soupeře řešit fotbalově. Chtěli jsme být důslední v dosahování prostorů jak v útočné, tak obranné fázi a zároveň se snažit o co možná nejaktivnější represink. Tyto zaměření zvládli kluci skvěle a odvedli v tom obrovský kus práce. V zápase fotbalově jasně dominovali a znovu ukázali směr, jakým se naše spolupráce odvíjí. Chyběla nám však větší kvalita ve finální fázi. Konečný výsledek nám neumožnil užít si pozitivní emoce, přesto by neměl zastínit kvalitní výkon všech hráčů na hřišti.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 30.08.2021 | Zdroj fotky: )