FK Jablonec B FK Pardubice B 2 : 0 (1 : 0) FK Pardubice B FK Pardubice B

Česká fotbalová liga sk. B 2021/2022 | 13. kolo | 23.10.2021 | Areál Břízky

Dvoubranková prohra béčka v Jablonci

V sobotním dopoledni zajížděla pardubická rezerva do jabloneckých Břízek, kde hraje své domácí zápasy B tým Jablonce. Ten by před zápasem na prvním místě, hosté na třetím. Domácí si nakonec připsali dvoubrankovou výhru, ale hosté rozhodně nepředvedli špatný výkon.

13. kolo ČFL sk. B

FK Jablonec B - FK Pardubice B 2:0 (1:0)

První vekou šanci měli pardubičtí, ale Dufek v dobré pozici branku přestřelil. Naopak ve 20. minutě se po centru hlavou prosadil jablonecký útočník Ali-Abubakar - 1:0. V další šanci se poté zjevil Daníček, ale Markovič byl na místě. Bohužel deset minut po pauze, špatná rozehrávka hostů znamenala druhý gól v síti Pardubic, který vstřelil Černák - 2:0. Oba týmy si poté vypracovaly další příležitosti, ale žádná z nich již brankou neskončila.

Fakta - branky: 20. Ali-Abubakar, 56. Černák. ŽK: 2:2. Rozhodčí: Vít z Kněžnice (Erlebach, Vitvar). Delegát: Poppr z České Lípy. Diváků: 60.

Sestavy - JABLONEC B: Ježek - Diviš, Vošáhlík, Skuhravý, Surzyn (46. Kinčl) - Haitl (85. Podzimek), Munzar (85. Werani), Rozkovec, Daníček (85. Nykrín) - Ali-Abubakar, Smejkal (46. Černák).
FK PCE B: Markovič - Nemšovský, Řehák, Hajník, Prosek - Formáček, Ramos Junior, Kubart, Kurka - Dufek, Vítek (60. Veverka).

Kamil Řezníček, trenér Pardubic B: " Před zápasem jsme měli problémy se složením mužstva a proto jsme odjížděli do Jablonce trochu s obavami. Musím však konstatovat, že jsme odehráli velice solidní utkání a vedoucí celek jsme hodně potrápili. Možná při troše štěstí a klidu v zakončení jsme se mohli postarat o překvapení. Zároveň je třeba uznat, že Jablonec byl nejsilnější a nejkvalitnější soupeř, se kterým jsme na podzim hráli a zaslouženě vedou tabulku ČFL. Naše mladé mužstvo musím pochválit za kvalitně odehrané utkání. "

(Autor: FK Pardubice | Datum: 23.10.2021 | Zdroj fotky: redakce FK )