FK Dukla Praha B FK Pardubice B 3 : 2 (1 : 0) FK Pardubice B FK Pardubice B

Česká fotbalová liga sk. B 2021/2022 | 2. kolo | 08.08.2021 | hřiště Jirny

Zbytečná prohra rezervy na Dukle B

V nedělním dopoledni zajížděla pardubická rezerva do Jiren, kde hraje svá domácí utkání juniorka pražské Dukly. Celý první poločas a závěr zápasu patřil hostů, ale jejich herní převaha při střelecké impotenci nakonec znamenala těsnou a nezaslouženou prohru.

2. kolo ČFL sk. B

FK Dukla Praha B - FK Pardubice B 3:2 (1:0)

Od začátku zápasu se hrál fotbal v živelném tempu, kdy útoky převládaly nad obrannou činností obou celků. První dvě šance měla Dukla, ale postupně přebrali otěže zápasu pardubičtí, ale herní převahu nebyli schopni přetavit ve vstřelení branky, ačkoliv některé šance po gólu doslova volaly. Velké příležitosti neproměnil Lee, Sokol, či Prosek. A jak už to bývá jedna chyba v obraně hned znamenala gól Dukly po zakončení Villasecy - 1:0. Pardubičtí poté ještě přidali, měli množství zblokovaných střel, ze kterých jim přibývaly rohové kopy, ale po žádném z nich k vyrovnání nedošlo.

Do druhé půle vstoupili pardubičtí s jasným cílem, co nejdříve vyrovnat, ale opak byl pravdou a hned na začátku druhého poločasu po rychlé akci domácích zvýšil zblízka Hrubeš - 2:0. Aby toho nebylo málo tak v 58. minutě šla Dukla již do tříbrankového vedení po střele Hodka. Chvíli poté domácí po závaru trefili tyč pardubické branky a zdálo se, že je o vítězi zápasu rozhodnuto. Hosté se ale konečně prosadili v 68. minutě, kdy po rohovém kopu a odraženém míči uklidil míč do branky Prosek - 3:1. Chvíli poté měli snížení na kopačce Sokol a Lee, ale velké šance neproměnili... V 90. minutě po příhře Proska zblízka konečně snížil Kurka - 3:2. Na vyrovnání měli pardubičtí ještě dvě minuty nastavení, ale to již nestihli. Hosté tak museli přijmout těsnou a dle průběhu zápasu nezaslouženou prohru. Za týden v neděli je čeká okresní derby se Živanicemi.

Fakta - branky22. Villaseca, 46. Hrubeš, 58. Hodek - 68. Prosek, 90. Kurka. ŽK: 3:2. Rozhodčí: Langmajer z Přeštic (Fencl, Mazanec). Delegát: J. Váňa. Diváků: 100.

Sestavy - DUKLA BŠtefan – Ludvíček, Kozojed, Matoušek, Březina (73. Bican) – Jeřábek, Hudec, Kott (60. Křenek) – Hrubeš, Varačka (84. Mládek), Villaseca (46. Hodek).

FK PCE BHrnčíř – Prosek, Řehák, Nemšovský, (60. Hajník), Kurka – Lupač, Vít, Sychra, Dufek – Lee (76. Vítek), Sokol.

(Autor: FK Pardubice - Lukáš Ouředník | Datum: 09.08.2021 | Zdroj fotky: redakce FK )