FK Pardubice U-17

FK Pardubice U-17 FK Pardubice U-17 2 : 2 (0 : 0) FK Pardubice U-17 AC Sparta Praha

1. celostátní liga U17 2021/2022 | 1. kolo | 31.07.2021 | stadion Ohrazenice

Dorost U17 remizoval se Spartou

Úvodní zápas Celostátní ligy mladšího dorostu nabídl velmi důraznou a intenzivní podívanou s řadou dramatických situací na obou stranách. Oba týmy měli příležitosti na rozhodnutí, ale ty zůstaly nevyužity, takže se soupeři museli spokojit s bodem.

FK Pardubice – AC Sparta Praha 2:2 (1:1)

Branky: 19. Novák z pen. (faul na Brože), 59. Novák (Metelka) – 27. Rus, 50. Rožánek.

Karty: 13. Brož, 62. Metelka, 77. Prokeš – 24. Rožánek, 80. V. Novák.

Sestava: Šimon - Procházka, Rolenec, Metelka (72. Kožený), Kuja (46. Jindra) - Flaška - Novák, Halda (64. Rek) - Brož (64. Šebek), Borůvka (64. Hoffman), Prokeš

Průběh zápasu:

Po nepříliš povedené generálce s Bohemkou, čekal tým U17 první mistrovský zápas v Celostátní lize mladšího dorostu. A jak je v posledních letech zvykem, tak prvním soupeřem nové sezóny byla pražská Sparta.

Úvod zápasu nenabídl příliš prostoru pro tradiční oťukávání. Oba týmy se aktivně napadaly, v osobních soubojích hrály tvrdě a hledaly cesty, jak konstruktivně překonat obranu soupeře. Nicméně první branka utkání nepadla po žádné krásné akci. Sparta zahrávala rohový kop, který nekompromisně odpálil Metelka. Za míčem se vydali dva bránící hráči Sparty a za nimi pelášil Brož, který jednoho obránce přesprintoval a druhého, svým typicky buldočím stylem, přetlačil, takže se dostával do velké šance. Soubojem rozhozený obránce Sparty pak brnkl Brože přes nohy a rozhodčí nařídil pokutový kop. K němu se postavil Novák a přesnou ranou k tyči otevřel skóre – 1:0.

Nedlouho po úvodní brance zahrozila také Sparta. Po ztrátě míče na středu hřiště se mladí Sparťané dostali až k pokutovému území domácích, před kterým Cettl výborně uvolnil Ruse, kterého však vychytal Šimon.

Další akce už ale byla úspěšná. Po autovém vhazování se k míči dostal Vitarigov, který vyslal přesnou průnikovou přihrávku na nabíhající Ruse, který se tentokrát nemýlil a srovnal stav zápasu – 1:1.

Vyrovnávací branka Pardubáky na chvíli rozhodila. Přesto se po neurovnané pasáži plné ztrát dostali do velké šance domácí. Po rychlé kombinaci na levé straně mezi Prokešem a Kujou dostal do obrovské příležitosti druhý jmenovaný, ale bohužel trefil pouze brankáře Čechala. Do šaten se tak odcházelo za nerozhodného výsledku.

Začátek druhého dějství vyšel výrazně lépe hostům. Skvěle hrající Vitarigov dokázal z levé strany přejít přes čtyři bránící hráče, navézt míč až před pokutové území a velmi chytrou přihrávkou najít Rožánka, který s přehledem uklidil míč do sítě – 1:2.

Odpověď však na sebe nenechala dlouho čekat. V 59. minutě předvedl obdivuhodný sprint Metelka, který se hnal za míčem z poloviny hřiště až na brankovou čáru soupeře, kde obral o míč překvapeného obránce Sparty a naservíroval míč Novákovi, který si ve vápně poradil s dvěma hostujícími hráči a rychlou střelou na přední tyč srovnal stav zápasu – 2:2.

Obrovská příležitost na zvrat v utkání přišla o deset minut později. Po rohovém kopu Pardubic se hnal za míčem střídající Hoffman, kterého nešikovně fauloval bránící hráč a byla z toho druhá penalta zápasu. K ní se opět postavil Novák, který tak útočil na hattrick. Jeho střelu k pravé tyči ale gólman Čechal pokryl.

Poslední dramatická situace se odehrála v nastaveném času po rohovém kopu Sparty, kdy jeden z hráčů vracel míč ze zadní tyčky zpět do malého vápna, kde hlavou zakončil míč do sítě hostující hráč. Dle rozhodčích stál v těsném ofsajdu, takže branka nebyla uznána. Ve vyhroceném závěru se už další nebezpečná situace neobjevila, a tak se oba týmy rozcházely smírně a s vědomím, že mohly utkání dovézt k vítěznému konci.

Hodnocení trenéra Duroně:

Hráče bych rád ocenil za obrovské nasazení v celém utkání. Řekl bych, že se někteří dostali na hranu svých fyzických možností. Nicméně si myslím, že po fotbalové stránce je v našich možnostech podat lepší výkon. Zápas nám nabídl velké množství podnětů směrem k tréninkovému procesu a to jak z hlediska útočné, tak především obranné fáze. Sehráli jsme zápas, který je pro hráče náročný i psychicky, takže se dále budeme věnovat mentální odolnosti a herní odvaze. Zápas se Spartou a nabyté zkušenosti z něj nám dávají příležitost posunout se na další úroveň.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 01.08.2021 | Zdroj fotky: )