FK Teplice FK Pardubice 1 : 2 (0 : 1) FK Pardubice FK Pardubice

FORTUNA:LIGA 2021/2022 | 15. kolo | 21.11.2021 | stadion Na Stínadlech, Teplice

Skvělá zpráva, A-tým veze z Teplic tři body!

Bylo to neskutečné drama! Pardubáci v Teplicích vyhráli poločas Chytilovým gólem, po přestávce nejprve nedali penaltu, ale tu druhou už proměnili. Domácí v nastaveném čase snížili a dál se tlačili na naši branku, ale defenziva odolala a tak se tři body stěhují do na východ Čech!

15. kolo FORTUNA:LIGY

FK Teplice - FK Pardubice 1:2 (0:1)

Do utkání v Teplicích udělal trenérský štáb Pardubic hned několik změn. Kvůli kartám chyběl Cadu, kterého na levé straně zálohy nahradil Adam Lupač, pro kterého to byl první ligový start od první minuty. Jan Jeřábek nastoupil na pozici stopera, na hrotu útoku byl po zranění Lukáš Matějka.

Hosté nevstoupili do utkání špatně, po úvodních deseti minutách ale měli zápas pod kontrolou Teplice. Po necelé čtvrthodině hry zkušený Jan Rezek našel v pokutovém území Kodada, jehož střelu z dobré pozice lapil Marek Boháč.

Pardubáci ve zbytku půle soupeře do žádné šance nepustili a naopak si ji vytvořili sami. Ve 39. Minutě dostal míč na levém křídle Adam Lupač, který přesným centrem našel hlavu Mojmíra Chytila, jehož zakončení letělo mimo dosah Grigara - 0:1!

Druhá půle byla vyrovnanější, i když Teplice měly více míč ve své moci. Marek Boháč ale nemusel řešit žádnou vážnější situaci. V 73. minutě míč v pokutovém území Teplic letěl k Chytilovi. Ten byl k zemi stažen Chlumeckým a po intervenci VARu měli hosté penaltu. Tu zahrál David Huf, jeho penaltu i následnou dorážku vyrazil Tomáš Grigar.

To ale nebylo vše. Při snaze hráčů Pardubic o dorážku tentokrát fauloval domácí Štěpán Krunert a byla z toho další penalta. Tentokrát se k exekuci postavil Lukáš Červ, jenž penaltu bezpečně proměnil a dal tak svůj první ligový gól - 0:2!

V závěru se nastavovalo dlouhých osm minut, ve kterých se toho událo opravdu hodně. Nejprve v šesté minutě nastavení David Černý obešel obránce a centroval před bránu, Vondrášek tečoval míč, byl z toho jen roh.

Právě z tohoto rohu našel Jan Fortelný centrem hlavu Martina Chlumeckého a hlavička domácího stopera od břevna šla za záda brankáře Boháče. Domácí měli i poté další šanci, obrana hostů ale nakonec přečkala až dvanáctiminutové prodloužení. Pardubáci se tak po dlouhých třech měsících mohli radovat z ligové výhry.

Fakta - branky: 90. (+8) Chlumecký (Fortelný) – 39. Chytil (Lupač), 80. Červ (pen.) ŽK: 4:5 (Mareček, Mareš, Chlumecký, Krunert – Červ, Kostka, Matějka, Chytil, Huf). Rozhodčí: Szikszay – Slavíček, Ulrich. Diváci: 1548.

Sestavy - Teplice: Grigar (C) – Vondrášek, Knapík, Chlumecký, Hyčka – Rezek (80. Radosta), Jukl (60. Krunert), Trubač (60. Fortelný), Mareček, Kodad (68. D. Černý) – Mareš (60. Succar).

FK PCE: Boháč – D. Kostka (89. Halász), Jeřábek (C), Toml, T. Čelůstka – Červ, Tischler – Chytil (89. P. Černý), Beran (62. Šimek), Lupač – Matějka (69. Huf).