FK Pardubice FK Pardubice 0 : 5 (0 : 0) FK Pardubice SK Slavia Praha

FORTUNA:LIGA 2021/2022 | 14. kolo | 07.11.2021 | stadion Ďolíček - Vršovice

Vysoká prohra v nedělním duelu se Slavií

Boj proti Slavii nám nevyšel. Hosté byli favoritem, přesto dokázal pardubický tým uhrát nerozhodný poločas. Mohlo v něm být ještě lépe, ale neproměnili jsme další penaltu a po změně stran už kralovali sešívaní.

14. kolo FORTUNA:LIGY

FK Pardubice - SK Slavia Praha 0:5 (0:0)

Slávisté v Ďolíčku zahrozili už po třech minutách. Po rohovém kopu z pravé strany zakončoval Aiham Ousou, ten ovšem trefil jenom tyč a nikdo z hostů se nedostal k dorážce.

To ale byla jedna z mála velkých šancí, které Slavia ze začátku měla. Pardubáci totiž hráli aktivně a snažili se kombinovat po zemi, což se jim dařilo. Po necelé půlhodině vybojovali roh, po kterém zahrál rukou Taras Kačaraba. To znamenalo pokutový kop pro domácí, ten ale neproměnil kapitán Jan Jeřábek.

To mohlo domácí fotbalisty mrzet, druhá půle už byla o něčem jiném. Slavia totiž zařadila vyšší rychlostní stupeň v mezi 58. A 64. minutou se prosadila hned třikrát, když se dvakrát trefil Michael Krmenčík a jednou Ondřej Lingr. Druhý jmenovaný přidal o deset minut později také svou druhou trefu.

Pardubáci se sice snažili co mohli, na Slavii to ale ve druhé půli zkrátka nestačilo. Necelých deset minut před koncem běžel od půlky sám na bránu Ubong Ekpai, který uspěl tváří v tvář proti Marku Boháčovi, jenž si sice na balón sáhl, vyrazit ho ale nedokázal.

V závěru utkání se Pardubice jen marně snažily alespoň o čestný úspěch. Asi nejblíže tomu byl po sólu David Huf, který sice přešel přes několik protihráčů, zakončit už ovšem nedokázal. Slavia tak v Ďolíčku porazila Pardubice 5:0.

Statistiky - branky: 58. Krmenčík (Bah), 63. Krmenčík (Masopust), 64. Lingr (Masopust), 75. Lingr (Stanciu), 81. Ekpai. ŽK: 2:0 (Šimek, Cadu). Rozhodčí: Petřík – Horák, Paták Diváci: 3492.

Sestavy - FK PCE: Boháč – Halász, Šejvl, Toml, Čelůstka – Jeřábek (C) (81. Júnior Ramos) – D. Kostka (71. Huf), Tischler, Šimek (71. Černý), Cadu (81. Lee) – Chytil (87. Lupač).

Slavia: Mandous – Bah, Ousou, Kačaraba, Oscar (81. Olayinka) – Holeš (71. Madsen), Hromada – Masopust (72. Ekpai), Stanciu (C), Plavšić (39. Lingr) – Krmenčík (72. Kuchta).

(Autor: David Klier | Datum: 07.11.2021 | Zdroj fotky: Ladislav Nussbauer )