FK Jablonec FK Pardubice 1 : 1 (1 : 1) FK Pardubice FK Pardubice

FORTUNA:LIGA 2021/2022 | 13. kolo | 31.10.2021 | stadion na Střelnici

Cenná remíza, A-tým přivezl bod z Jablonce

Nebyla to přehlídka fotbalové krásy, ale bojovnosti bylo na jabloneckém trávníku vidět dost. Pardubický tým sice od úvodu utkání prohrával, ale brankou Tischlera srovnal a remíza 1:1 zůstala na ukazateli skóre až do konce utkání.

13. kolo FORTUNA:LIGY

FK Jablonec - FK Pardubice 1:1 (1:1)

Po remízovém utkání se Zlínem chtěli hráči Pardubic přivést bodový zisk i z půdy trápícího se Jablonce. Tam se jim ale nepovedl vstup do zápasu a v desáté minutě inkasovali, když se po souhře útočníků trefil Tomáš Čvančara.

Ve zbytku prvního poločasu ale obrana domácí útočníky vynulovala. Na druhé straně se po hlavičce obránce dostal k odraženému balónu Emil Tischler. Ten vystřelil a s pomocí obránce překonal brankáře Jana Hanuše, čímž vyrovnal na 1:1.

V 50. minutě měli hráči Jablonce hned dvě velké gólové příležitosti. Nejprve si na přihrávku za obranu naběhl Pleštil, jeho nájezd vychytal Boháč. O pár desítek sekund později hlavičkoval z velké blízkosti Čvančara, ten ovšem díky dalšímu skvělému zákroku Marka Boháče druhou trefu nepřidal.

Pardubáci zahrozili po signálu z volného kopu, kdy Martin Toml vracel míč před bránu, tam se ale jen marně natahoval Pavel Černý. Jablonec měl ve zbytku zápasu pár slibných šancí, se všemi si ale poradili obránci či brankář Boháč.

Ve druhé půli tedy gól k vidění nebyl a oba týmy berou bod po remíze 1:1. Další zápas fotbalisty Pardubic čeká přesně za týden, kdy se v Ďolíčku představí proti pražské Slavii.

Fakta - branky: 10. Čvančara (Doležal) – 30. Tischler. ŽK: 1:1 (Čvančara – Jeřábek). Rozhodčí: Batík – Leška, Podaný. Diváci: 2440.

Sestavy - FK Jablonec: Hanuš – Libor Holík, V. Kubista, Zelený, Krob – Pleštil (80. Malínský), Považanec (71. Hübschman), Kratochvíl, Pilař (71. Smejkal) – Čvančara (74. Nešpor), Doležal (C) (80. Vaníček).

FK Pardubice: Boháč – Kostka, Šejvl, Toml, Čelůstka – Jeřábek (C) – Chytil (77. Červ), Tischler, Šimek (46. Beran), Cadu – Černý (55. Huf).