FK Pardubice FK Pardubice 0 : 0 (0 : 0) FK Pardubice FC Trinity Zlín

FORTUNA:LIGA 2021/2022 | 12. kolo | 23.10.2021 | stadion Ďolíček - Vršovice

Proti Zlínu jsme ztratili dva body, Cadu nedal penaltu

V sobotu v podvečer pardubickému týmu štěstí nepřálo. Zejména po změně stran byl východočeský tým lepší a měl i výhodu pokutového kopu, nicméně duel se Zlínem skončil stejně, jako před rokem. Bezbrankovou remízou.

12. kolo FORTUNA:LIGY

FK Pardubice - FC Fastav Zlín 0:0 (0:0)

Pardubice tak zůstávají s jedinou výhrou na čtrnácté pozici. "Hodně to bolí. Doufali jsme, že se nám podaří jeden gól vstřelit. Mohli jsme rozhodnout z penalty, to jsme si pokazili sami. Musíme se rvát dál," uvedl Jaroslav Novotný, trenér Pardubic.

Pardubičtí trenéři přichystali několik změn v sestavě. Vrátili se do ní Jan Jeřábek s Pavlem Černým, od začátku nastoupil i Samuel Šimek. Ten zakončoval v 17. minutě, ale brankáře Rakovana nepřekonal. O chvíli později zahrozili Ševci, když Vraštilův centr trefil tyč. Z následné dorážky potom Fantiš mířil do břevna.

Největší šance Pardubic? V 52. minutě Matejov fauloval Chytila, jenže nařízenou penaltu nejproduktivnější hráč Východočechů Cadu neproměnil. Střelu po zemi chytil zlínský brankář Rakovan. "Byl to zápas o jedné brance, měl k tomu přistoupit zodpovědněji," poznamenal kouč Novotný.

V pokutovém území pak hlavičkoval Chytil, ale mimo branku. Kličkoval tam i Cadu, byl zastaven, rozhodčí po komunikaci s VARem druhou penaltu nenařídil. Těsně vedle ještě střílel střídající Beran.

Za hosty v nastavení dostal míč do sítě Drame, ale zakončoval v ofsajdu. Zápas žádný gól nenabídl, mezi Pardubicemi a Zlínem zůstává tříbodový rozestup. "První poločas byl vyrovnaný. V tom druhém jsme byli lepším mužstvem, jenže nedali jsme penaltu, což rozhodlo o dalším průběhu. Nějaké závary jsme si sice vytvořili, ale k brance to nevedlo. Zápas skončil 0:0, to je pro nás zklamání," doplnil Novotný.

Fakta - bez branek. ŽK: 2:1 (Kostka, Čelůstka - Poznar). Rozhodčí: Ginzel – Kříž, Ratajová. Delegáti: Moláček a Rampáček. Diváci: 582.

Sestavy - FK PCE: Boháč – Kostka, Šejvl, Toml, Čelůstka – Jeřábek (C), Tischler (38. Červ) – Chytil, Šimek (67. Beran), Cadu (86. Lee) – Černý (67. Huf).
Zlín: Rakovan – Fantiš (78. Cedidla), Procházka, Vraštil, Matejov – Fillo (88. Tkáč), Hlinka (88. Janetzký), Conde, R. Hrubý (63. Y. Dramé), Čanturišvili (78. Reiter) – Poznar (C).

(Autor: Tomáš Rais, Pardubický deník | Datum: 23.10.2021 | Zdroj fotky: Radek Klier )