FK Pardubice FK Pardubice 2 : 4 (0 : 3) FK Pardubice AC Sparta Praha

FORTUNA:LIGA 2021/2022 | 11. kolo | 17.10.2021 | stadion Ďolíček - Vršovice

Sparta dala výhře základ již v první půli

Souboj pardubického týmu proti pražské Spartě skončil podle papírových předpokladů. Východočeský tým prohrál první půli vysoko 0:3 a i když po změně stran byl gólově produktivnější, body brali hosté. Pardubáci zůstávají v tabulce na 14. místě.

11. kolo FORTUNA:LIGY

FK Pardubice - AC Sparta Praha 2:4 (0:3)

Do utkání se Spartou nemohl nastoupit kapitán Jan Jeřábek, který si odpykával trest za žluté karty. Na defenzivním štítu ho nahradil Lukáš Červ, na kraj obrany se poté vrátil Jan Prosek.

Už v desáté minutě měli hosté slušnou šanci. Adam Hložek vystihl rozehrávku soupeře a našel Jakuba Peška, ten ve slibné pozici nedokázal zakončit. To už se nedá říct o Martinu Minčevovi. Ten o deset minut později využil přihrávky Hložka a proměnil samostatný únik na Marka Boháče.

Netrvalo to dlouho a Sparta udeřila podruhé. Vše začalo znovu u Adama Hložka, jenž rozjel akci z levé strany. Jakub Pešek následně posunul míč na nabíhajícího Tomáše Wiesnera, který vyslal tvrdou ránu na přední tyč, se kterou si Boháč nevěděl rady.

V nastaveném čase prvního poločasu měly Pardubice svou první velkou šanci. Mojmír Chytil získal míč a běžel směrem k bráně. Balón ještě posunul na Cadua, který si dal načas, jeho následné zakončení z dobré pozice skončilo nad bránou. To mohlo domácí mrzet dvojnásob, z poslední akce poločasu totiž znovu udeřil Minčev, po jehož brance vedla Sparta už 3:0.

Deset minut po přestávce už se ale Cadu dokázal prosadit. Tomáš Čelůstka přihrál právě Brazilci ve službách Pardubic, ten si míč zpracoval a v pádu ho poslal přesně k tyči. Rumunský brankář Florin Nita jen sledoval, jak střela letí do sítě.

Dvougólový rozdíl ale trval jen pět minut. Znovu úřadoval Martin Minčev, který tentokrát v pozici nahrávače našel na zadní tyči Jakuba Peška, jehož úloha už byla snadná, hlavou dokázal dát čtvrtý gól Sparty.

Pardubáci se sice snažili ze všech sil, na rozjetou Spartu to ale nestačilo. I tak se ale dočkali alespoň snížení. Tomáš Čelůstka si připsal další asistenci, když jeho centr uklidil do sítě David Huf. To ale byla poslední šance Pardubic, které nakonec prohrály se Spartou 2:4.

Fakta - branky: 55. Cadu (Čelůstka), 87. Huf (Čelůstka) – 20. Minčev (Hložek), 26. Wiesner (Pešek), 45. (+3) Minčev, 60. Pešek (Minčev). ŽK: 2:0 (Červ, Šejvl). Rozhodčí: Pechanec – Nádvorník, Vodrážka. Delegáti: Beneš a Bajer. Diváci: 3537.

Sestavy - FK PCE: Boháč – Prosek, Šejvl (C), Toml, T. Čelůstka – Červ – D. Kostka (46. L. Matějka, 55. Lupač), Tischler, Solil (10. Vít, 75. Huf), Cadu – Chytil.

Sparta: Nita – Wiesner, Panák, O. Čelůstka, Hancko – Pešek (85. Vindheim), Sáček, Dočkal (C), Hložek (78. Karabec), Haraslín (68. Polidar) – Minčev (68. Pulkrab).

(Autor: David Klier | Datum: 17.10.2021 | Zdroj fotky: Ladislav Nussbauer )