Dynamo České Budějovice FK Pardubice 3 : 1 (2 : 1) FK Pardubice FK Pardubice

FORTUNA:LIGA 2021/2022 | 10. kolo | 02.10.2021 | Střelecký ostrov, Č. Budějovice

V Budějovicích jsme vedli, domácí však zápas otočili

Pardubický tým sice utkání proti budějovickému Dynamu začal dobře, premiérovou ligovou trefou Martina Šejvla vedl, pak ale několikrát zaváhal v defenzivě a Jihočeši dokázali zápas otočit ve svůj prospěch.

10. kolo FORTUNA:LIGY

SK Dynamo České Budějovice - FK Pardubice 3:1 (2:1)

Do utkání v Českých Budějovicích nastoupili Pardubáci s jednou změnou, když Jana Proska na pravé straně obrany nahradil Filip Čihák. Už po šesti minutách mohl svůj tým do vedení poslat Dominik Kostka. Ten zkoušel obstřelit brankáře, což se mu sice povedlo, míč ale skončil vedle brány.

Vstup do utkání se hostům vyvedl, Dominik Kostka měl totiž po necelých dvaceti minutách další velkou šanci. Tentokrát šel sám na Vojtěcha Vorla, přičemž si odstavil obránce. Jeho zakončení ovšem skončilo právě na brankáři domácího Dynama.

Chvíli poté už se ale Pardubice mohly radovat. Cadu z levé strany předložil míč na střed Martinu Šejvlovi, ten dostal hodně času a tak zkusil své štěstí střelou z dálky, která skončila za zády domácího brankáře. Pardubáci pak mohli náskok ještě zvýšit, ale Jeřábkův pokus po rohu zastavilo břevno domácí branky.

Domácí pak dokázali jednogólovou ztrátu do přestávky otočit. Ve 26. minutě po centru z levé strany hlavičkoval van Buren, brankář Boháč úspěšně zasáhl, ale míč dokázal vyrazit jen před sebe, kde byl připravený znovu nizozemský fotbalista, jehož dorážka znamenala vyrovnání na 1:1.

Tři minuty před poločasem šli domácí po rohovém kopu Pardubic do rychlého brejku. Fortune Bassey z pravé strany našel Jakuba Horu a ten zakončoval. Marek Boháč se sice míče dotkl, mimo tři tyče ho ale nedostal.

I po přestávce pokračovalo útočení Českých Budějovic. Tentokrát po rohovém kopu z pravé strany tentokrát Fortune Bassey zakončoval a i na toto zakončení si Boháč sáhl, ani tentokrát ho ale nedokázal vytáhnout mimo.

Největší šanci na zdramatizování výsledku měl Filip Čihák, po centru Tomáše Čelůstky ale znovu nechal vyniknout domácího brankáře Vorla. Pardubice tak prohrály v Českých Budějovicích 1:3.

Statistiky - branky: 26. Van Buren (Hellebrand), 42. Hora (Bassey), 53. Bassey (Mršić) – 22. Šejvl (Cadu). ŽK: 0:3 (Jeřábek, Čelůstka, Solil). Rozhodčí: Julínek – Hrabovský, Pochylý. Diváci: 1898.

Sestavy - Č. Budějovice: Vorel – Sladký, Králik (C), Talovierov, P. Novák – Javorek, Hellebrand (66. Vais) – Van Buren (88. Brandner), Hora, Mršić (66. Mihálik) – Bassey (87. Mich. Škoda).

FK PCE: Boháč – Čihák, Šejvl, Toml, Čelůstka – Jeřábek (C) (58. Huf) – Kostka (81. Lupač), Solil (84. Vít), Tischler, Cadu (81. Lee) – Chytil (58. Matějka).