FK Pardubice FK Pardubice 2 : 2 (0 : 2) FK Pardubice FC Slovan Liberec

FORTUNA:LIGA 2021/2022 | 7. kolo | 11.09.2021 | stadion Ďolíček - Vršovice

Pardubáci dotahovali ztrátu, dva góly Matějky pomohly k bodu

Byl to zápas, který se sledem branek kopíroval první duel sezóny proti Karviné. Pardubáci prohráli první půli 0:2, pak ale výrazně zlepšili hru, dokázali vyrovnat, a získali tak alespoň bod, který je s ohledem na průběh utkání poměrně cenný…

7. kolo FORTUNA:LIGY

FK Pardubice - FC Slovan Liberec 2:2 (0:2)

Nejsledovanější osobou po utkání byl Lukáš Matějka. V tomto ligovém ročníku nastoupil v nejvyšší soutěži poprvé. V Plzni totiž nehrál, na začátku září se pak přesunul na hostování do Pardubic. Když to o přestávce v duelu s Libercem nevypadalo dobře, dostal od pardubických trenérů důvěru a splatil ji.

V 58. minutě domácí rozehráli nakrátko rohový kop, Cadu nacentroval a Matějka hlavou snížil. Druhý gól? Cadu se prodral do vápna a Matějka zblízka zakončil podruhé. Bylo vyrovnáno.

Už do prvního poločasu přitom Východočeši nevstoupili špatně. Několikrát střílel Beran, ale brankáře Knoblocha nepřekonal. Pak začali hrozit i hosté. Gebre Selassie hlavou mířil do břevna, Matouška potom vychytal Markovič.

Ve 23. minutě už skóroval Imad Rondič, kterého v náběhu našel Faško. A další rychlá akce Slovanu vyšla po půlhodině hry, kdy únik zakončil Karol Mészáros. Poločasové vedení 2:0 ovšem Liberec ztratil po pauze, trenér Luboš Kozel bral ve své premiéře jen bod.

"V prvním poločase jsme od 10. minuty hráli, jak jsme chtěli. Byli jsme nebezpeční v rychlém přechodu a dvakrát skórovali. Ve druhé půli jsme na výkon nenavázali. Když jsme dostali gól, tak to s námi zacloumalo. Utkání bylo otevřené, my jsme mohli vyřešit dvě situace až za stavu 2:2. Podle mě zasloužená remíza. Mrzí mě to, měli bychom to dohrát do konce," uvedl trenér Liberce Luboš Kozel.

Fakta – branky: 58. a 73. Matějka - 23. Rondič, 36. Mészáros. Rozhodčí: Zelinka – Caletka, Podaný. ŽK: 4:5 (Cadu, Jeřábek, Sláma, Tischler - Mészáros, Faško, Matoušek, Frýdek, Rondič). Diváků: 772.

Sestavy - FK PCE: Markovič – Cadu, Čihák, Toml, Sláma – Solil (90. Huf), Červ – Tischler, Beran (46. Jeřábek), Kostka (46. Matějka) – Chytil.
Liberec: Knobloch – Gebre Selassie, Chaluš, Plechatý, Mikula – Tiéhi, Faško (77. Purzitidis) – Matoušek (69. Fukala), Ch. Frýdek (63. Tupta), Mészáros (69. Nečas) – Rondič (77. Yusuf).

(Autor: Tomáš Rais, Pardubický deník | Datum: 11.09.2021 | Zdroj fotky: Ladislav Nussbauer )