FK Pardubice FK Pardubice 3 : 0 (1 : 0) FK Pardubice Bohemians Praha 1905

FORTUNA:LIGA 2021/2022 | 5. kolo | 21.08.2021 | stadion Ďolíček - Vršovice

První výhra, Bohemians jsme porazili 3:0!

První výhru v nové sezóně si vybojovali hráči FK Pardubice, když porazili pražské Bohemians 3:0. První brankou v pardubickém dresu otevřel skóre Mojmír Chytil, po změně stran se k němu přidali Pavel Černý a Tomáš Solil.

5. kolo FORTUNA:LIGY

FK Pardubice - Bohemians Praha 1905 3:0 (1:0)

Do „domácího“ utkání s Bohemians vstoupily Pardubice se dvěma změnami v sestavě. Do základní jedenáctky se vrátil kapitán Jan Jeřábek a Michal Beran. Tyto změny znamenaly začátek Pavla Černého na lavičce náhradníků, který posunul Mojmíra Chytila na hrot útoku.

Pardubáci úplně nezachytili začátek zápasu, který měli lepší hráči Bohemians. V bráně Pardubic navíc působil jistě brankář Jakub Markovič, který měl práci hlavně s centrovanými míči ze stran. Blýskl se ale také například proti zakončení Petra Hronka z 19. minuty.

Po půlhodině hry se poprvé měnilo skóre. Z ničeho nic totiž udeřil Mojmír Chytil. Ten vstřelil svůj první gól v dresu Pardubic, když zužitkoval centr Tomáše Čelůstky z levého křídla přesnou hlavičkou k levé tyči.

V závěru první půle měly oba týmy šance na skórování. U domácích to byl znovu Mojmír Chytil, který sice překonal Bačkovského, střela ale postrádala razanci a sebral jí obránce Köstl. Na druhé straně měl velkou šanci Necid, toho vychytal Jakub Markovič. Pardubický brankář úspěšně zakročil i proti zakončení Ljovina.

V 64. minutě domácí realizační tým sáhl hned ke trojitému střídání. Na hřiště přišla trojice Sláma, Černý a Červ. A právě první dva jmenovaní se podíleli na brance na 2:0. Jiří Sláma dostal na pravé straně dost prostoru a přesným balónem našel Pavla Černého, po jehož střele inkasoval Bačkovský podruhé.

Klokani i nadále pokračovali v útočné snaze, ta se jim ale nedařila. A pokud už se vydařila a přišlo zakončení, tak zakročil dnes velice jistý Jakub Markovič. Necelých deset minut před koncem Pardubice udeřily potřetí. Cadu našel volného Tomáše Solila, který se objevil tváří v tvář brankáři a zakončil přesně.

Pardubáci tak poprvé od loňského postupu porazili Bohemians a v letošní sezóně si připisují první výhru za tři body.

Fakta - branky:  31. Chytil (T. Čelůstka), 65. P. Černý (Sláma), 83. Solil (Cadu). ŽK: 1:1 (Jeřábek - Nový). Rozhodčí: Hrubeš – Hájek, Dobrovolný. Delegáti: Míka a Ondo. Diváci: 2384.

Sestavy - FK PCE: Markovič – Cadu, F. Čihák, Toml, T. Čelůstka (83. Lupač) – Jeřábek (C) (64. Červ), Solil – Tischler, Beran (64. Sláma), D. Kostka (89. Huf) – Chytil (64. P. Černý). Náhradníci: Letáček – Sláma, P. Černý, Šejvl, Červ, Huf, Lupač.

Bohemians: Bačkovský – M. Dostál (C) (71. Bartek), Bederka, Köstl, Vondra – Ljovin (71. Květ), Vacek – Fulnek (58. Chramosta), Hronek, J. Kovařík (86. Nový) – Necid (71. Keita).