FC Baník Ostrava FK Pardubice 3 : 1 (0 : 0) FK Pardubice FK Pardubice

FORTUNA:LIGA 2021/2022 | 4. kolo | 15.08.2021 | Městský stadion Vítkovice

V Ostravě A-tým třikrát inkasoval a vrací se s prázdnou

Z vítkovického stadionu, na kterém je doma Baník Ostrava, se Pardubáci vrátili s prázdnou. Po bezgólovém poločasu domácí otevřeli skóre, na což dokázali hosté reagovat. Ale pak přišly další dva góly, které rozhodly o vítězství domácího celku.

4. kolo FORTUNA:LIGY

FC Baník Ostrava - FK Pardubice 3:1 (0:0)

Celkem dlouho drželi Pardubičtí naději na bodový zisk. V první půli hlavičkoval do boční sítě Černý, se střelou Solila si poradil Laštůvka. O chvíli později na druhé straně brankář Markovič zlikvidoval hlavičku Potočného. "Věřili jsme, že při aktivní hře dostaneme Baník z komfortní zóny, kterou načerpal. První poločas jsme odehráli velmi dobře, nepouštěli jsme domácí do šancí," popisoval pardubický trenér Jaroslav Novotný.

Skóre otevřel Baník až po přestávce. Východočeši nedokázali zastavit Almásiho, který přihrávkou pod sebe oslovil Daniela Tetoura. Zápas se potom lámal po uplynutí 70. minuty. Domácí Sor Markoviče nepřekonal, brejk naopak vyšel hostům. Už se zdálo, že Baník akci přežije, ale nakonec úspěšně zakončil Dominik Kostka.

Jenže prakticky za minutu bylo vyrovnáno. Po rozehrávce se dostal míč ke Kuzmanovičovi, jenž z levé strany poslal centr a de Azevedo hlavou vrátil Baníku vedení. "Nepochopitelně jsme hned Baník nechali odcentrovat a samotný hráč skóroval," řekl Novotný.

Přišla ještě velká šance Pardubic. Chytil získal míč a připravil příležitost Beranovi, jenže ten zakončit ve vápně nedokázal. Pardubický záložník zůstal oproti minulému utkání jen na střídačce. "Michal si v sobotu stěžoval, že má střevní potíže. Po tréninku řekl, že to zvládne, pak to bylo horší. Jelikož jsme chtěli zápas zvrátit, tak tam na chvíli šel. Při obrovské šanci ještě před brankou zpracovával míč a utekl mu," vysvětloval kouč Pardubic.

Za chyby v defenzívě i nevyužité šance byli Východočeši potrestáni. V 85. minutě pak domácí vystihli nepřesnou přihrávku Tomla, čehož využil střídající Klíma a zvýšil na konečných 3:1.

Statistiky - branky: 54. Tetour (Almási), 73. de Azevedo (Kuzmanović), 85. Jiří Klíma (Granečný) – 72. Kostka. ŽK: 1:3 (Kaloč - Chytil, Čihák, Čelůstka). Rozhodčí: Petřík – Vlček, Pochylý. Diváci: 5723.

Sestavy - Ostrava: Laštůvka (C) – Ndefe, Svozil, Lischka, Fleišman – Sor (75. Granečný), Kaloč, Kuzmanović (88. Budínský), Tetour (88. Jánoš), Potočný (61. de Azevedo) – Almási (75. Jiří Klíma).
FK PCE: Markovič – Cadu, Čihák, Toml (C), Čelůstka (83. Lupač) – Solil, Červ – Kostka (76. Beran), Chytil, Tischler (68. Sláma) – Černý (68. Huf).