FK Pardubice FK Pardubice 1 : 1 (1 : 0) FK Pardubice FK Mladá Boleslav

FORTUNA:LIGA 2021/2022 | 3. kolo | 08.08.2021 | stadion Ďolíček - Vršovice

Z těžkého utkání vybojoval A-tým další ligový bod

Souboj proti FK Mladá Boleslav byl podle očekávání velmi náročný. Pardubáci vyhráli Kostkovým gólem první poločas, ale hosté ve druhé polovině dokázali srovnat. Domácí tým může mrzet, že za stavu 1:0 nevyužil některou ze svých šancí.

3. kolo FORTUNA:LIGY

FK Pardubice – FK Mladá Boleslav 1:1 (1:0)

Do utkání s Mladou Boleslaví nastoupily Pardubice se dvěma změnami oproti utkání v Olomouci. Své ligové debuty v Pardubicích si připsal jak gólman Jakub Markovič, tak záložník Lukáš Červ, který zastoupil absentujícího kapitána Jana Jeřábka.

Hostující tým měl v prvních několika minutách herní převahu, dobře fungující obrana Pardubáků ale žádnou nebezpečnou střelu směrem na bránu Jakuba Markoviče nedopustila. Domácí brankář musel zasahovat až po necelých dvaceti minutách, s přízemní střelou Fily si ale poradil.

Ve 38. minutě už se síť zavlnila, ovšem za zády brankáře Jana Šedy. Pavel Černý sklepl vzdušnou přihrávku k Michalu Beranovi. Šikovný záložník vyčkal na ideální moment a prostrčil balón mezi obránce na Dominika Kostku, jenž s lehkou tečí gólmana poslal Pardubice do vedení.

Ve druhé půli zápasu už to domácím fotbalistům tolik nelepilo. Dominik Kostka byl i nadále střelecky aktivní, jeho pokusy ale tentokrát nemířily mezi tři tyče. Své štěstí zkusil také Tomáš Solil, svou trefu z Olomouce ale nenapodobil.

Mladá Boleslav často hrozila po centrovaných míčích, což vyústilo v jejich jedinou branku v utkání. V 75. minutě Mašek vracel míč před bránu po centru z pravé strany a balón do sítě dotlačil bývalý reprezentant Jiří Skalák. Oba týmy si tak přispaly bod po remíze 1:1.

Fakta - branky: 38. D. Kostka (Beran) – 75. Skalák (L. Mašek). ŽK: 3:2 (Cadu, Toml, Tischler – Dancák, Suchý). Rozhodčí: Ginzel – Mokrusch, Kubr. Delegáti: Beneš a Trčka. Diváků: 922.

FK PCE: Markovič – Cadu, F. Čihák, Toml (C), T. Čelůstka – Solil, Červ (71. Sláma) – D. Kostka (85. Halász), Beran (85. Huf), Tischler – P. Černý (56. Chytil).
Náhradníci: Letáček – Halász, Sláma, S. Šimek, Šejvl, Huf, Chytil.

FK Mladá Boleslav: Šeda – D. Douděra, Karafiát, Suchý, Preisler – Ladra (75. Stránský), Dancák, Matějovský (C) (75. Smrž), Ewerton (62. Skalák) – Fila (62. L. Mašek), Milan Škoda.
Náhradníci: Halouska – Plechatý, D. Mašek, Skalák, Stránský, L. Mašek, Smrž.

(Autor: David Klier | Datum: 08.08.2021 | Zdroj fotky: Radek Klier )