FK Pardubice FK Pardubice 2 : 2 (0 : 1) FK Pardubice MFK Karviná

FORTUNA:LIGA 2021/2022 | 1. kolo | 24.07.2021 | stadion Ďolíček - Vršovice

Vydřeli jsme bod proti Karviné, zářil Tischler

Bylo to nevídané drama, které se odehrálo v sobotu v podvečer ve vršovickém Ďolíčku, Pardubáci sice prohrávali 0:2, ale dokázali vstřelit dva góly a mají tak z úvodního utkání alespoň bod. Nadšení diváci poděkovali hráčům a hráči naopak divákům za podporu.

1. kolo FORTUNA:LIGY

FK Pardubice - MFK Karviná 2:2 (0:1)

Do úvodního zápasu FORTUNA:LIGY 2020/21 nastoupila v dresu Pardubic pouze jedna letní posila Ve středu zálohy nastoupil Michal Beran, který přišel na hotování z pražské Slavie. Letními akvizicemi na lavičce náhradníků byli Jan Halász, Ladislav Dufek a Jakub Markovič.

Úvodní soutěžní utkání nové sezóny nezačalo pro Východočechy ideálně. Hned po několika minutách totiž Jan Prosek fauloval ve svém poutovém území a rozhodčí Hrubeš po zhlédnutí videa nařídil pokutový kop, který proměnil Kristi Qose.

Po půlhodině poprvé zahrozili také Pardubáci, brankáře ale nepřekonali. Z dálky to hned dvakrát zkoušel Michal Beran, který pouze nechal vyniknout brankáře Vladimíra Neumana.

I vstup do druhého poločasu zápasu vyšel hostujícímu celku. Po akci z levé strany si míč před pokutovým územím zpracoval Michal Papadopulos a povedeným obstřelem dal druhý gól Karviné.

Hráči Pardubic ale ukázali charakter, nevzdali se a nadále bojovali. To přineslo své ovoce v 64. minutě. Na dlouhý nákop Jiřího Slámy si naběhl Emil Tischler, využil zaváhání obrany a gólmana a povedeným lobem snížil skóre.

Tato branka jakoby nakopla červenobílé, kteří se dále hnali kupředu. Tomáš Čelůstka z volného kopu našel Filipa Čiháka, po jehož zakončení zasahoval Neuman. Brankář Karviné už ale byl krátký na hlavičku ze 75. minuty. To se totiž na penaltě ocitl po rohu volný Emil Tischler, který druhou trefou v utkání vyrovnal.

V závěrečných minutách měly oba týmy k dispozici rohové kopy, gól ale už nepadl. Pardubice remizovaly v Ďolíčku s Karvinou 2:2.

Statistiky - branky: 64. Tischler (Sláma), 75. Tischler (T. Čelůstka) – 6. Qose (pen.), 49. Papadopulos (Nešický). ŽK: 2:1 (Tischler, Kostka - Siňavskij). Rozhodčí: Hrubeš – Horák, Caletka. Diváků: 801.

Sestavy - FK PCE: Letáček – Prosek (46. Sláma), F. Čihák, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – D. Kostka (60. S. Šimek), Beran, Tischler, Cadu (90. Halász) – P. Černý (60. Huf).
Karviná: Neuman – Křapka, Santos, P. Buchta, Bartošák – Mangabeira, Nešický (81. Zych) – Čmelík (90+2. Jurásek), Qose (73. Stropek), Siňavskij (73. Mikuš) – Papadopulos (C) (81. Svoboda).