Spartak Slatiňany FK Pardubice B 2 : 0 (2 : 0) FK Pardubice B FK Pardubice B

Fortuna Divize C 2018/2019 | 14. kolo | 10.11.2018 | hřiště Slatińany

Zbytečná prohra rezervy ve Slatiňanech

Na půdě nováčka soutěže ze Slatiňan se rezervě bodovat nepodařilo. Po hrubých chybách na pravém kraji obrany se do poločasové přestávky dvakrát prosadili domácí. Po pauze se hrálo dle pardubických not, ale vstřelit branku byl tentokrát nesplnitelný úkol. Šancí však bylo dostatek...

14. kolo

SK Spartak Slatiňany - FK Pardubice B 2:0 (2:0)

První branka padla v 18. minutě, kdy po centru Vladyky z levé strany se prosadil hlavou naprosto volný Ráliš - 1:0! Poté měl dvě slibné příležitosti Kašiar, ale ani jednu k vyrovnání nedotáhl. Ve 39. minutě se do koncovky dostal Bureš, ale jeho střelu vytlačil Janda nad branku. Za dvě minuty mohli domácí navýšit skóre, kdy se po pasu Luptovského ocitl ve vyložené šanci volný Vácha, ale z první těsně přestřelil. Přesto se domácí v poslední minutě první půle přeci jen prosadili, když na konci rychlé akce byl přízemní centr Novotného před branku, Spěvák míč nezasáhl a volný Václavek na zadní tyči ve skluzu gólem do šatny upravil na 2:0!
Do druhé půle udělali hosté dvě změny v sestavě, byli častěji na míči, ale vstřelit gól jim nebylo přáno. V 61. minutě měli domácí poslední velkou šanci, kdy se před Knoblochem zjevil střídající Kopecký, ale pardubický gólman nohou vytlačil míč na roh. Posledních dvacet minut patřilo hostům, ale největší šance přišly až v úplném závěru. V 84. minutě se do šance dostal Rek, za minutu měl vyloženou šanci Jarosze, ale Janda vyrazil. V 87. minutě konečně gólmana překonal Kašiar, ale jeho střela orazítkovala tyč. V 90. minutě měl poslední slovo Prokopec, ale jeho rána po odraženém míči skončila těsně vedle... Bez vstřelené branky a zbytečných chyb v obraně se boduje jen těžko.

Fakta - branky: 18. Ráliš, 45. Václavek. ŽK: 0:1. Rozhodčí: Šob z Hradce Králové (Haleš, Vojtěch). Delegát: Hamouz z Rakovníka. Diváků: 205.

Sestavy - SLATIŇANY: Janda - Novotný, Valda (73. Hanč), Hauf, Malý - Luptovský (89. Beneš), Ráliš, Vladyka, Koblasa (60. Kopecký) - Václavek (90. Slavík), Vácha.
FK PCE B: Knobloch - Rambousek (46. Kubart), Spěvák (46. Prokopec), Kudrna, Březina - Suchochleb, Kühnel, Jarosz, Bureš - Rek, Kašiar.

Kamil Řezníček, trenér Pardubic B: " V derby ve Slatiňanech se hrálo bojovné utkání, kdy jsme byli více na míči a i herní projev byl vcelku dobrý, ale projevila se naše slabost z posledních zápasů a to produktivita. Šancí ke skórování, zejména  ve druhém poločasu jsme si vytvořili dost, ale branku se nám vstřelit nepodařilo a protože domácí dvě vstřelili, vyhráli zaslouženě. Kluky musím pochválit za druhý poločas, který byl herně v pořádku, akorát tomu chyběly branky. "

(Autor: FK Pardubice - Lukáš Ouředník | Datum: 10.11.2018 | Zdroj fotky: redakce FK )