SK Benátky n. J. FK Pardubice B 0 : 2 (0 : 0) FK Pardubice B FK Pardubice B

Fortuna Divize C 2018/2019 | 10. kolo | 14.10.2018 | stadion Benátky n/J.

Opět vítězná rezerva se tlačí na čelo divizní tabulky

Rezerva FK Pardubice překvapila tříbodovým ziskem v Benátkách, které loni ještě působily ve třetí lize. Okopírovala tak výsledek A-týmu, který na trávníku v Benátkách před měsícem zvítězil stejným poměrem ve 2. kole MOL cupu.

10. kolo

SK Benátky nad Jizerou - FK Pardubice B 0:2 (0:0)

V první půli se hrál nemastný neslaný fotbal mezi šestnáctkami. Domácí měli dvě pološance, ale bez efektu. Hosté měli jednu velkou říležitost, bohužel Kašiar koncovku nezvládl. Ve druhé půli domácí přidali, byli silnější na míči, ale hosté dobrou poziční hrou soupeři mnoho nedovolili.

V 68. minutě vyvezl Spěvák míč z vlastní poloviny a do šance vysunul Šafaříka, který v sólovém úniku prostřelil domácího gólmana - 1:0. Příznivé skóre vydrželo až do konce utkání, když v nastaveném čase byl ve vápně faulován pardubický Rek a penaltu Jarosz bezpečně proměnil, čímž uzavřel skóre na konečných - 0:2. Pardubická rezerva se tak posunula na druhé místo divizní tabulky a za týden doma Pod Vinicí přivítá vedoucí Čáslav.

Fakta - branky: 68. Šafařík, 90.(+4) Jarosz z penalty. ŽK: 2:5. Rozhodčí: Radina z Prahy (Hádek, Vyhnanovský). Delegát: Skála z Merklína. Diváků: 120.

Sestavy - BENÁTKY: Straka - Kysela, Borovička, Glöckner, Sudek - Procházka, Šimeček, Machů (46. Boček), Kocourek (81. Horák) - Košek (61. Jimmy), Mbah (71. Dohnalík).

FK PCE B: Letáček - Rambousek, Kopřiva, Kudrna, Březina - Jarosz, Spěvák - Kašiar, Šafařík (89. Rek), Bureš (56. Prokopec) - Huf (87. Zelenka).

Kamil Řezníček, trenér Pardubic B" Utkání přineslo spíše boj uprostřed hrací plochy, kdy nebylo k vidění moc pohledných akcí. Domácí hrozili nakopávanými míči, se kterými si naše defenzíva bez větších problémů poradila a my jsme naopak podnikali rychlé protiútoky, které jsme však do gólového efektu nedotáhli. Postupem času bylo více méně jasné, že kdo vstřelí branku, zřejmě vyhraje a nám se to v 68. minutě povedlo, kdy po akci Spěváka skóroval Šafařík. Benátky vrhly všechny síly do ofenzívy a v poslední minutě se nám naskytla brejková situace do otevřené obrany, kdy byl faulován Rek a z penalty naše vítězství potvrdil Jarosz. Kluci utkkání poctivě odpracovali a odměnou nám byly tři vybojované body. "

(Autor: FK Pardubice | Datum: 15.10.2018 | Zdroj fotky: Radek Klier )