FK Pardubice U-15

FK Pardubice U-15 FK Pardubice U-15 1 : 2 (0 : 1) FK Pardubice U-15 AC Sparta Praha

Česká liga žáků U-15 2017/2018 | 14. kolo | 09.03.2018 | UMT Ohrazenice

Mistrovské utkání s AC Sparta Praha

První "mistrák" na domácí půdě, po kvalitním výkonu nakonec bez bodu

FK Pardubice - AC Sparta Praha   1:2 (0:1)

Branky:  60.min Hampl Kryštof

Sestava: Nalezinek - Teplý, Besperát, Hrnčíř, Skřivánek - Dostál, Jarkovský, Hampl - Kirchner, Miláček, Veverka (60.Šenkýř)

Trenér Michal Morávek: "V prvním mistrovském zápasu jarní části sezóny jsme přivítali Spartu Praha. Vstup do zápasu se nám podařil, soupeře jsme přitlačili a měli náznaky šancí, ale ty končily malou odvahou, nedůrazem či silou v pokutovém území. Poté začala podnikat výpady Sparta, jeden z nich po naší zbytečné ztrátě, dotáhla do konce. V druhém poločase jsme se zlepšili, přidali na důrazu, nasazení a tahu na branku. Hra se vyrovnala a začaly přicházet šance. Jednu z nich jsme krásnou střelou z dálky proměnili. Bohužel v posledních minutách jsme nepohlídali autové vhazování, které soupeř využil."

Záložník Štěpán Dostál: "První poločas jsme začali dobře. Napadali jsme a nedali jim nic zadarmo. Šance se přelévali ze strany na stranu a bylo se na co koukat. Po zbytečné ztrátě balonu na středu hřiště se hosté ze dvou nahrávek dostali až sami před golmana a proměnili. Do konce poločasu se moc nestalo. Na začátek druhého poločasu jsme na hřiště přišli vyhecovaní s tím, že výsledek zvrátíme. Myslím, že převahu na míči jsme měli my. Měli jsme hodně rohů a centrů, ale jedinné co stojí za zmíňku, byla Danova hlavička do břevna. Pět minut před koncem se do míče opřel Kryštof a srovnal na 1:1. Naše vidina na minimálně 1 bod zhasla 2 minuty před koncem, kdy po našem nedůrazu a nehlídání si hráče ve vápně hosté zvýšili na 1:2. Závěrečný tlak vyrovnání nepřinesl."

(Autor: FK Pardubice | Datum: 09.03.2018 | Zdroj fotky: )