FK Pardubice B FK Pardubice B 1 : 1 (1 : 1) FK Pardubice B FK Turnov

Fortuna Divize C 2017/2018 | 27. kolo | 26.05.2018 | stadion Pod Vinicí

Remíza rezervy s Turnovem a opět penaltová výhra

Po úspěšné páteční derniéře A týmu ve FNL se hned v sobotu ráno hrálo Pod Vinicí další utkání divizní skupiny C. Pardubická rezerva v něm přivítala Turnov a opět se jí nepodařilo vyhrát za tři body. Penaltové rozuzlení jí ale v letošní sezoně vychází a z desáté remízy vydolovalo již osmý bod navíc, když ze šesti pokusů Turnova dva zmařil Jech a jeden zastavilo břevno!

27. kolo

FK Pardubice B - FK Turnov 1:1 (1:1) na pen. 4:3

V samotném zápase jako první zahrozili hosté, když hned ve druhé minutě orazítkovali tyč. Poté se dlouho hrálo bez šancí až ve 42. minutě Šafařík v pokračování své předchozí šance napálil míč nekompromisně pod břevno z pravé strany - 1:0! Euforie domácím ale dlouho nevydržela, když hned po rozehrání a nedůslednosti domácí obrany procpal míč za Jecha Petrlák - 1:1. Ve druhé půli nevyužil své dvě dobré příležitosti Šafařík, než byl střídán, poté dva slibné brejky nedotáhl ani Huf. V těchto chvílích zápasu domácí lavičku nadzvedlo několik kontroverzních rozhodnutí sudích, čehož hosté pochopitelně chtěli využít a málem se jim to povedlo v 71. minutě, kdy orazítkoval tyč Kordík. V závěru zápasu se již nic zajímavého neudálo a tak se šlo do penalt. Jejich průběh byl následující: Jirásek nedal, Cigánek - 0:1, Zelenka - 1:1, Beníšek nedal, Lněnička - 2:1, Petrlák - 2:2, Zelinka nedal, Horák - 2:3, Kudrna - 3:3, Benek trefil břevno, Jirka - 4:3, Havel nedal, když Jech s pomocí tyče míč vytlačil mimo branku a bonusový bod tak zůstal Pod Vinicí. Domácí juniorka si tím upevnila pěkné páté místo v tabulce.

Fakta - branky: 42. Šafařík - 43. Petrlák. ŽK: 0:3. Rozhodčí: Erlebach z Nové Paky (Fišer, Brychta). Delegát: Mrázek z Rakovníka. Diváků: 50.

Sestava FK PCE B: Jech - Rambousek, Lněnička, Řehák, Březina (69. Barbarič) - Jarosz (85. Jirka), Kudrna, Gašpar (77. Zelinka), Zelenka - Šafařík (55. Vašek), Huf (85. Jirásek).

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 27.05.2018 | Zdroj fotky: redakce FK )