FK Letohrad FK Pardubice B 3 : 1 (2 : 0) FK Pardubice B FK Pardubice B

Fortuna Divize C 2017/2018 | 22. kolo | 21.04.2018 | stadion Letohrad

Rezerva na body v Letohradu nedosáhla

S prázdnou se rezerva ze hřiště soupeře vrátila naposledy v září (!) ze Zbuzan, až v sobotu nedokázala obrat soupeře na jeho trávníku o body. Letohrad vstřelil do půlhodiny dvě branky a to o osudu zápasu rozhodlo.

22. kolo

FK Letohrad - FK Pardubice B 3:1 (2:0)

Do prvního poločasu vstoupila pardubická rezerva do utkání nekoncentrovaně a bez pohybu. Hra domácího Letohradu se opírala o dlouhé balony za obranu a tím si vymohla územní převahu. První branku vstřelili domácí po rychle rozehraném trestném kopu a následném centru z pravé strany, kdy se ve vápně nedohodl gólman Šmíd s obránci a osamocený Čada otevřel skóre zápasu. Po šesti minutách se opět měnilo skóre, když po nevýrazné střele z hranice vápna a Šmídem vyraženém balonu se do prázdné branky neomylně trefil hráč Kabourek. Pro domácí tak to znamenalo poločasové vedení 2:0.

Do druhé půle Pardubice vstoupily lépe. Začaly kombinovat, zpřesnili přihrávky i pohyb. V 50. minutě přišlo snížení po kombinaci ve středu hřiště mezi Jaroszem, Kudrnou a střílejícím Gašparem, který z hranice vápna svou levačkou trefil šibenici. Z následného tlaku a několika šancí však vyrovnávací branka nepřišla. Naopak, domácí  v 87. minutě rozhodli zápas ve svůj prospěch, když se z velkého úhlu trefil Tichý a uzavřel skóre na 3:1. Body tak zůstaly v Letohradu.

Fakta – branky: 17. Čada, 23. Kabourek, 87. Tichý – 51. Gašpar. Rozhodčí: Matoušek. ŽK: 2:0. Diváci: 128.

Sestavy - Letohrad: Volšík – P. Štěpán, Jeníček, Vaniš, Krystl – J. Štěpán (87. Šponar), Macek (62. Hiller), Tichý, Kail – Kabourek (62. Jedlička), Čada (78. Preclík).

FK Pardubice B: Šmíd – Spěvák (65. Rambousek), Lněnička, Řehák, Březina – Jarosz, Kudrna, Gašpar (90. Zelenka), Vašek (75. Rek) – Šafařík (46. Barbarič), Kašiar (68. Jirka).

(Autor: Pavel Křížek | Datum: 22.04.2018 | Zdroj fotky: Radek Klier )